Sześciogwiazdkowy hotel w Warszawie na kościelnej ziemi. Watykan pozwolił

Przy ulicy Emilii Plater w Warszawie, w budynku na działce należącej do Archidiecezji Warszawskiej, ma powstać nowy luksusowy hotel.
Przy ulicy Emilii Plater w Warszawie, w budynku na działce należącej do Archidiecezji Warszawskiej, ma powstać nowy luksusowy hotel. Fot. Materiały promocyjne BBI Develpment
Inwestycja BBI Development ma ruszyć w 2020 r. W budynku na gruntach należących do Archidiecezji Warszawskiej ma znajdować się między innymi luksusowy hotel.


Informacja o tym, do której znanej sieci będzie należał hotel, na razie spowita jest mgłą tajemnicy. Wiadomo, że ma to być hotel sześciogwiazdkowy, czyli odznaczający się wyjątkowym luksusem (skala stosowana w hotelarstwie ma pięć gwiazdek). Jak przypuszcza portal Enjoy Your Stay, może to jedna z największych sieci hotelarskich świata (Mariott, Hilton), gdyż to między innymi one mają w swojej ofercie hotele tej klasy i znane są z tego, że lokują je w wieżowcach w centrach miast.

Nowy hotel w centrum miasta
Jak informuje na swojej stronie BBI Development, Roma Tower, w której mieścić ma się nowy hotel, zlokalizowana będzie w ścisłym centrum Warszawy, u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej (sąsiadować zatem będzie z hotelem Mariott). Cały budynek ma mieć wysokość około 170 metrów. W tej okolicy znajduje się wiele innych luksusowych hoteli i apartamentowców - poza wspomnianym Mariottem, również hotele Hilton i Intercontinental oraz okryty sławą Żagiel Libeskinda przy Złotej 44.

Gazeta.pl informuje dodatkowo, że w Roma Tower poza hotelem znajdą się również luksusowe biura, apartamenty na wynajem długoterminowy oraz lokale usługowe. Szacowany koszt inwestycji ma wynieść 150 mln euro.

Zgoda Watykanu i uchylenie planu zagospodarowania
Ponieważ Roma Tower ma się znajdować na gruntach, których właścicielem jest Archidiecezja Warszawska, zgodę na powstanie budynku o charakterze komercyjnym na takiej działce musiał wydać Watykan. Poprosiliśmy Archidiecezję Warszawską o komentarz w tej sprawie. Opublikujemy go, gdy tylko dostaniemy odpowiedź.


Jak informował w tym roku na:Temat, budynku tego nie objęła decyzja wojewody Zdzisława Sipiery o uchyleniu planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Południowego. Jednak jak informowało stowarzyszenie „Miasto jest nasze”, wydanie tej decyzji przez wojewodę powinno również oznaczać brak zgody na budowę Roma Tower.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.