Znajoma Beaty Szydło złapała fuchę życia. Wpada na spotkania rad nadzorczych i zarabia fortunę

Sabina Bigos-Jaworowska, prywatnie znajoma Beaty Szydło, dorobiła sobie do pensji w 2017 roku ponad 100 tys zł.
Sabina Bigos-Jaworowska, prywatnie znajoma Beaty Szydło, dorobiła sobie do pensji w 2017 roku ponad 100 tys zł. Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta
Sabina Bigos-Jaworowska, prywatnie znajoma Beaty Szydło, dorobiła sobie do pensji w 2017 roku ponad 100 tys zł. Wszystko dzięki temu, że znalazło się dla niej miejsce w dwóch radach nadzorczych - Pekao SA i spółki PL.2012+.


Zarobki Bigos-Jaworowskiej prześwietlił portal OKO.press. Kobieta na co dzień jest dyrektorką Szpitala Powiatowego im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu, po godzinach dorabia sobie jako członek rad nadzorczych w dużych państwowych spółkach. Według wyliczeń serwisu, wyciąga w ten sposób niemal równowartość drugiej pensji.

Jako dyrektorka Bigos-Jaworowska miała dostać w ubiegłym roku ok. 170 tys. zł. Kolejne 90 tys. zarobiła dzięki zasiadaniu w radzie nadzorczej Banku Pekao SA. Została do niej powołana w czerwcu, a od tamtego momentu rada zebrała się tylko kilka razy.

Kolejne 24 tys. dyrektorka szpitala otrzymała z racji zasiadania w radzie spółki PL.2012+, która zarządza Stadionem Narodowym w Warszawie. W tym czasie powinna uczestniczyć w 3 posiedzeniach i 6 głosowaniach elektronicznych.

Kompetencje Bigos-Jaworowskiej
O tym, że Bigos-Jaworowska nie ma odpowiednich kompetencji do zasiadania w radach przekonani byli...sami członkowie rady nadzorczej Pekao SA, którzy przy okazji jej oceny napisali, że sugerują „środki naprawcze w postaci szkoleń i spotkań z kompetentnymi członkami kierownictwa Banku”. – Bo ma ogromne braki w wiedzy o działalności instytucji finansowych (do których należy Pekao) – zauważyli.

O pewnej zażyłości dyrektorki oświęcimskiego szpitala z Beatą Szydło świadczy wywiad,jakiego Bigos Jaworowska udzieliła Gazecie Krakowskiej. – To za jej namową, w czasie gdy była radną powiatu oświęcimskiego, zdecydowałam się zostać dyrektorem szpitala w Oświęcimiu – przyznała. Okazało się, że z była panią premier zna się od ponad 20 lat. Deklarowała wówczas, że praca w szpitalu jest dla niej najważniejsza, a na czas posiedzeń będzie brać dzień urlopu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.