Apple spuścił z tonu. Właśnie pokazał najtańszy taki sprzęt w swojej historii

Po zaszokowaniu całego świata kosmicznymi cenami nowych iPhone'ów Apple spuścił nieco z tonu
Po zaszokowaniu całego świata kosmicznymi cenami nowych iPhone'ów Apple spuścił nieco z tonu youtube/CNET
Po zaszokowaniu całego świata kosmicznymi cenami nowych iPhone'ów Apple spuścił nieco z tonu. Ceny najnowszego Apple iPad na polskim rynku będą zaczynać się od 1 599 zł. Tak tanio gigant z Cupertino tabletów jeszcze nie robił.

Dołącz do nas, by poznać nowe rozwiązania dla uczniów i studentów – zachęcał niedawno do wzięcia udziału w konferencji prasowej Apple. Okazało się, że Amerykanie rozumieli przez to prezentację nowego iPada. Urządzenie ma dostać nową wersję pakietu iWork oraz aplikacje Page, Numbers i Keynote. Wszystkie z nich wspierają Apple Pencil dzięki czemu notatki będzie można robić odręcznie na ekranie tabletu. iPad ma również obsługiwać podręczniki.

Najtańszy iPad w historii
Sęk w tym, że ów rysik jest dość drogi – kosztuje 99 dolarów, co oznacza, że Amerykanie wycenili go na niemal 1/3 ceny iPada. Ceny samego tabletu zaczynają się natomiast od 329 dolarów (a w wersji edukacyjnej dla szkół z powiększoną pojemnością iCloud do 200 GB nawet od 299 dolarów). Polskie ceny to 1599 zł (WiFi z 32 Gb pamięci), 1999 ( WiFi z 128 Gb pamięci), a dla wariantów z LTE – 2199 i 2599 zł. Oznacza to, że nowy iPad będzie najtańszym wyprodukowanym przez Apple w historii.
Co poza wspomnianymi walorami edukacyjnymi dostaniemy w zamian? Ekran o przekątnej 9,7 cala, procesor A10 Fusion z systemem iOS 11, dwie kamery (8 i 1,2 megapiksela), GPS, kompas, czytnik linii papilarnych i trzy kolory obudowy do wyboru (srebrny, złoty i „gwieździsta szarość”). Akumulator ma wystarczyć na 10 godzin pracy.

Ceny nowego iPada to miła odmiana po tym, co Tim Cook i spółka zafundowali polskim klientom w ubiegłym roku. Najbardziej wypasiony wariant iPhone'a X (256 GB) kosztował w momencie premiery 5729 zł. Oznaczało to, że większość naszych rodaków musiałaby przeznaczyć na niego równowartość trzech pensji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.