Google zamyka serwis do skracania adresów www. To jego ostatnie dni

Google postanowił zamknąć serwis goo.gl służący do skracania adresów stron internetowych
Google postanowił zamknąć serwis goo.gl służący do skracania adresów stron internetowych Foto: antbphotos / 123RF Zdjęcie Seryjne
Google postanowił zamknąć serwis goo.gl służący do skracania adresów stron internetowych. Przedstawiciele koncernu uznali, że jest on przestarzały i mają zamiar zastąpić go nowym systemem.

Usługa skracania linków od Google działa od 2009 roku, ale właśnie nadchodzą jej ostatnie dni. Amerykanie poinformowali, że goo.gl zostanie „uśmiercony” już 13 kwietnia 2018 roku. Od tego momentu aż do marca 2019 roku użytkownicy będą mieli dostęp do linków w formacie goo.gl, ale nie będą mogli tworzyć nowych.

W jego miejsce pojawi się za to system inteligentnych, dynamicznych linków o nazwie Firebase Dynamic Links (FDL), dzięki któremu ten sam link będzie nas prowadził do różnych stron internetowych w zależności od tego, na jakim urządzeniu w niego kliknęliśmy. Nową funkcję można przetestować już teraz pod tym adresem.

Osobom zawiedzionym najnowszą decyzję giganta z Mountain View można jednak polecić dwa inne serwisy – bit.ly i ow.ly (choć ten drugi wymaga już założenia konta).
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.