Święta świętami, a w McDonaldsach tłumy. Dziś otworzy się większość fastfoodów

Wiele osób zastanawia się, czy otwieranie barów McDonald's w święta jest zgodne z przepisami. Owszem - na dodatek dla wielu podróżnych to jedyna szansa na zjedzenie czegoś ciepłego po drodze
Wiele osób zastanawia się, czy otwieranie barów McDonald's w święta jest zgodne z przepisami. Owszem - na dodatek dla wielu podróżnych to jedyna szansa na zjedzenie czegoś ciepłego po drodze Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Zdumienie wielu osób, które wybrały się wczoraj na spacer po świątecznym, obfitym posiłku, mógł budzić widok otwartych barów sieci McDonald’s. Część z nich zastanawiała się wręcz, czy otwieranie fastfoodowych sieciówek w święta jest legalne?

Owszem, legalne – ale oczywiście tylko w niektórych wypadkach. Zgodnie z przepisami w Wielkanoc zamknięto markety spożywcze, przemysłowe oraz centra handlowe. Tak stan rzeczy trwa przez całe święta.

Ale każdy dzień świąteczny jest trochę inny. O ile w niedzielę zamknięta była zdecydowana większość restauracji, pubów czy klubów fitness, to w poniedziałek otworzą one swoje podwoje.

W przypadku barów szybkiej obsługi, takich jak McDonald’s, w wielkanocną niedzielę otwarte były tylko te, które normalnie pracują w trybie 24 godzin na dobę. Okazuje się, że grupa ludzi którzy w wielkanocną niedzielę wybrali się na hamburgera, frytki i colę do baru amerykańskiej sieci była spora. Pod wieloma McDonaldsami ciężko było znaleźć miejsce do parkowania.

W Lany Poniedziałek (2 kwietnia) restauracje McDonald's będą czynne i większość będzie pracować w normalnych swoich godzinach. Ma to spore znaczenie dla ludzi, którzy tego dnia wracają ze świątecznych wyjazdów i planują coś po drodze przekąsić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.