Odzież znanej firmy przestaje mieścić się w magazynach. Szykujcie się na wielkie wyprzedaże

H&M musi szybko zorganizować wielkie wyprzedaże - w magazynach firmy zalega odzież o wartości 4 mld dolarów.
H&M musi szybko zorganizować wielkie wyprzedaże - w magazynach firmy zalega odzież o wartości 4 mld dolarów. Fot. Jędrzej Nowicki/Agencja Gazeta
Szwedzki H&M boryka się z poważnym nadmiarem ubrań. Przez zawirowania pogodowe i złe planowanie w magazynach zalega odzież o wartości aż 4 mld dolarów. Szykują się potężne wyprzedaże.

O całej sytuacji informuje agencja Bloomberg. Wyjątkowo ciepły styczeń i gwałtowne ochłodzenie w lutym sprawiły, że H&M ma magazyny pełne niesprzedanych ubrań.

Widocznie spece od sprzedaży niezbyt pilnie śledzili prognozy, skoro dopuścili do takiej sytuacji. A dla firmy to nie przelewki – w pierwszym kwartale 2018 roku wartość zapasów wyniosła aż 17,6 wartości sprzedaży. To dramatycznie obniżyło zysk firmy, który spadł do poziomu najniższego od 16 lat. Zleciał on w dół aż o 63 proc.

Odbiło się to na akcjach, które również poleciały w dół, osiągając poziom, którego inwestorzy nie widzieli od 2005 roku.

Szefostwo firmy przyznało się do błędów w planowaniu a jednocześnie dyrektor generalny, 43-letni Karl-Johan Persson zapowiedział, że sieć w pierwszej połowie roku po prostu musi ostro wyprzedawać zapasy a klienci mogą spodziewać się znacznych obniżek cen.

H&M ma na całym świecie 4700 sklepów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.