Polski finał największej olimpiady technologicznej Imagine Cup 2018. Zwycięzca zaprezentuje nas w finale światowym

Technologia MS HoloLens otwiera przed nami wiele nowych możliwości.
Technologia MS HoloLens otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Fot. Materiały prasowe MS
Microsoft Imagine Cup to największej na świecie olimpiada technologiczna. Podczas jej trwania inwestorzy wyławiają młode firmy o największym potencjale. Już za kilka dni odbędzie się polski finał imprezy. Zwycięzca będzie reprezentować nasz kraj w finale światowym.

Zainteresowanie konkursem na całym świecie jest ogromne. Od początku trwania Imagine Cup wzięło w nim udział w sumie ponad półtora miliona uczestników z ponad 190 państw świata. To, co wyróżnia Imagine Cup spośród innych konkursów, to połączenie pomysłów technologicznych z koncepcją biznesową ich późniejszego wykorzystania. Dlatego też każda drużyna, która rejestrowała się do konkursu miała za zadanie, poza zaprezentowaniem rozwiązania informatycznego, uwzględnić również skuteczny biznesplan. Dzięki temu młodzi start-upowcy mają szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia w biznesie.

W tym roku udało się to dwunastu drużynom, które zakwalifikowały się do polskiego finał Imagine Cup 2018. Odbędzie się on już w czwartek 12. kwietnia bieżącego roku. W tym dniu finaliści zaprezentują się w czterech kategoriach: Artificial Inteligence, Mixed Reality, Big Data, Smart City.

Wydarzenie to swoim patronatem objął INNPoland.pl, a jednym z jurorów będzie redaktor naczelny serwisu Krzysztof Majdan.

Uczestnicy kategorii ARTIFICTIAL INTELIGENCE:
- Hacks for Snacks przygotowali aplikację, która ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom chorym na epilepsję. Zapewni ona kompleksową ochronę przypominając o wszystkich codziennych obowiązkach rodziców, w tym podawaniu leków w odpowiednim czasie.
- MindHand skupili się na pomocy osobom po amputacji górnej kończyny. Ich projekt opiera się na wykorzystaniu sztucznych sieci neuronowych i jak zapowiadają start-upowcy, ma być na tyle tani, by mógł był dostępny dla wszystkich.
- The Spectre z kolei chce stworzyć pierwszą na świecie, open-source, szeroko rozwijalną platformę służącą do przechowywania oraz przetwarzania zbiorów danych obrazowania spektrometrii mas.


Uczestnicy kategorii MIXED REALITY:
- AcomoEye Team chce rozwiązać problemy wizji człowieka w goglach wirtualnej rzeczywistości. Głównym celem jest poprawienie komfortu wizyjnego, poprawienie obrazu wyświetlanego przez gogle VR.
- CodeHussAR zaprezentują aplikację, która dzięki zastosowaniu HoloLens ułatwi ratownikowi prowadzenie akcji ratunkowej. Dodatkowo aplikacja umożliwia stałe połączenie ze szpitalem przez internet.
- HomU przedstawią aplikację do planowania wystroju i umeblowania wnętrz, opartą o urządzenie Microsoft HoloLens.

Uczestnicy kategorii BIG DATA:
- Novlex zaprezentuje rozwiązanie oparte o IoT i blockchain. Głównym zamysłem jest uniezależnienie smartfona od konkretnego dostawcy sieci, tak aby w momencie przeciążenia lub awarii nadajnika jednego z operatorów, mniejsze urządzenia były wstanie przejąć odpowiedzialność za przesyłanie danych między innymi użytkownikami.
- Wavy pokaże lokalizator dla nurków rekreacyjnych to urządzenie przekazuje informacje o położeniu nurka w czasie rzeczywistym. Ponadto zebrane dane trafiają do chmury Azure, gdzie zostają przeanalizowane i zobrazowane, co bezpośrednio przekłada się na poprawę poczucia bezpieczeństwa pod wodą.
- WAWTEAM przedstawi projekt, dzięki któremu już nigdy nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy kupowaniem produktów codziennego użytku. Rozwiązanie polega na zastosowaniu czujników mierzących zużycie tych produktów, a następnie po dokonaniu analizy poinformuje nas jakie produkty i kiedy musimy kupić.

Uczestnicy kategorii SMART CITY:
- CrazyCodersPL przedstawią WizzuLED czyli system pozwalający artystom i technikom w subtelny sposób wyrazić ich emocje. Pozwala on na wyświetlanie informacji, fragmentów ekranu, wizualizacji, a nawet 8-bitowych gier.
- PetSity zaprezentują innowacyjną platformę, która pozwoli zabieganym posiadaczom zwierząt domowych połączyć ich z najbliższymi ich miejscu zamieszkania osobami, które chętnie zaopiekują się zwierzakiem w wolnym czasie za odpowiednie wynagrodzenie.
- Raccoon Smart Trash przedstawią projekt, który koncentruje się na problemie złej organizacji zarządzania odpadami, jak również brakiem świadomości ekologicznej. Wierzą, że ich pomysł zmieni sposób, w jaki ludzie patrzą na ekologię i przyczyni się do poprawy przyszłości naszej planety.

Jest o co walczyć, nagrodą główną w finale światowym, który odbędzie się w Seattle jest 100 tys. dolarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.