Empik jak Biedronka. Chce wejść na nasze osiedla

Empik testuje nowy format sklepów - niegdyś znanych jako "papiernicze"
Empik testuje nowy format sklepów - niegdyś znanych jako "papiernicze" Foto: papiernikbyempik.pl
Empik, znany dotychczas z dużych salonów sprzedaży w centrach handlowych, planuje inwazję na osiedla mieszkaniowe. Będzie tam stawiał niewielkie sklepy papiernicze z możliwością odbioru fantów zamówionych przez internet.

Nowy koncept handlowy Empiku to próba wskrzeszenia sklepów papierniczych, jakie niegdyś były w każdym mieście. Nawet nazwa nowego sklepu nawiązuje do tej tradycji – sklepy będą nosić miano "Papiernik by Empik".

Jak pisze portal WiadomościHandlowe, Empik na razie testuje nowy pomysł w dwóch miejscach w Warszawie – na Ursynowie oraz w Miasteczku Wilanów.

Sklepy nie przypominają Empików, jakie znamy. W ofercie jest stosunkowo niewiele książek, są to przede wszystkim wydawnicze nowości oraz pozycje dla dzieci. Gros oferty stanowią artykuły szkolne i papiernicze a także zabawki dla dzieci i dorosłych.

Wsparcie dla e-commerce
Co ciekawe, sklepy Papiernik będą też służyły jako miejsce odbioru produktów kupionych za pośrednictwem strony Empik.com. Będzie w nich można również wydrukować zdjęcia – od ręki, w samoobsługowym automacie.

– To zupełnie nowe miejsce, które powstało by być po sąsiedzku. Nie w dużych galeriach handlowych, ale lokalnie – na osiedlu. W przyjaznych, kameralnych wnętrzach czeka szeroki wybór artykułów szkolnych, biurowych i papierniczych. Artystyczne dusze znajdą u nas wszystko to, co jest potrzebne do tworzenia – produkty kreatywne zarówno dla dzieci, początkujących plastyków, jak i półprofesjonalistów – piszą twórcy konceptu na stronie papiernikbyempik.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.