Zarobili 14 miliardów dolarów na jednej grze. Ten tytuł przebił nawet kultowe GTA V

Gdy firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że dzięki GTA V zarobiła 6 miliardów dolarów, media zaczęły spekulować, że to najbardziej dochodowa gra w historii
Gdy firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że dzięki GTA V zarobiła 6 miliardów dolarów, media zaczęły spekulować, że to najbardziej dochodowa gra w historii flickr.com/BagoGames
Gdy firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że dzięki GTA V zarobiła 6 miliardów dolarów, media zaczęły spekulować, że to najbardziej dochodowa gra w historii. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Jeden tytuł zdołał ją znacznie przebić.

Choć piąta odsłona kultowej gry Grand Theft Auto została wydana cztery lata temu, wciąż utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się gier w USA. W 2017 roku znalazła się w takim zestawieniu na 6. pozycji. Jej wydawca zarobił aż 6 miliardów dolarów.

Najbardziej kasowe gry w historii
Branżowe media zaczęły się już ekscytować, że to najlepszy wynik w historii, portal GameWatcher zauważył jednak, że pod względem przychodów przebija go wydany w 2004 roku World of Warcraft, który może pochwalić się okrągłą sumą 10 mld dolarów.

To jednak nie koniec. Na liście opublikowanej w 2015 roku przez Business Insidera World of Warcraft wcale nie jest na pierwszej pozycji. Wyprzedają go trzy tytuły sprzed lat – Street Fighter II z 1991 roku, Pac-Man (1980) i kultowe Space Inviders. Ta ostatnia gra od 1978 roku przyniosła twórcom aż 13,9 mld dolarów zysku.


Na ich dogonienie GTA V ma jednak jeszcze dużo czasu. W gronie najbardziej kasowych gier jest zdecydowanie najmłodszym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.