Nowa zabawa warszawiaków. 250 zł za możliwość porzucania sobie siekierą na Mordorze

To prawdopodobnie jedyne miejsce w stolicy, gdzie zestresowani pracownicy korporacji mogą bezkarnie porzucać siekierami
To prawdopodobnie jedyne miejsce w stolicy, gdzie zestresowani pracownicy korporacji mogą bezkarnie porzucać siekierami Instagram.com/axe.nation/
W stolicy ruszył nowy punkt rozrywkowy. To sprowadzone z Krakowa Axe Nation – miejsce do rzucania siekierą. To nie żart, teraz zamiast iść po pracy na Zbawix, możesz wybrać się na rzut ostrym żelazem – i to bez ruszania się z Mordoru.

Axe Nation powstało w Krakowie, tam też działa pierwszy punkt w Polsce. Jednym z założycieli tego przedsięwzięcia jest Kacper Jurasz. To prawdziwy fan ciskania siekierą do celu. Założył ten biznes ze swoim wspólnikiem, Tomkiem.

I są to prawdopodobnie jedyne dwa miejsca w Polsce, gdzie spięty i zestresowany po całym tygodniu pracownik korporacji może iść legalnie i bezkarnie rzucić w coś siekierą.

Rzucanie siekierą to sport
Mogłoby się wydawać, że to plebejska rozrywka, ale wspólnicy twierdzą, że to popularny na świecie sport. A w Kanadzie, miejscu słynącym ze spokoju istnieje profesjonalna liga miotaczy siekier. Uzyskali zresztą autoryzację kanadyjskiej National Axe Throwing Federation.

Zasady tej… gry są ponoć proste. Siekierą miota się zza głowy, jeśli ostrze się wbije, to dostajemy punkty. W zasadzie to tyle, ale wymiętolonym po dziesiątkach godzin pracy korpoludkom tego chyba właśnie trzeba. Nieskomplikowana rozrywka, uwalniająca pierwotne instynkty. Każdy może poczuć w sobie geny pierwotnego drwala, ciskającego ostrym żelastwem we wroga lub coś, co chce zabić i zjeść.

Na początku trudno mi było uwierzyć, że ktoś chce wydać 250 zł za możliwość rzucenia kilka razy siekierą. Ale przecież zamiast atakującego niedźwiedzia, można sobie zwizualizować równie groźne sytuacje – rozmowę o podwyżkę (taka pogadanka po kilku rzutach siekierą jest skazana na sukces), deadline projektu. Wtedy to ma sens. A na koniec można jeszcze stworzyć w Excelu tabelkę i regularnie zapisywać wyniki swoje i kolegów z biura.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.