Polska firma pochwaliła się pieniędzmi, których nie dostanie. Inwestorzy w panice wyprzedawali akcje

GetBack S.A informował w ubiegłym tygodniu, o tym że prowadzi rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego
GetBack S.A informował w ubiegłym tygodniu, o tym że prowadzi rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
GetBack S.A informował w ubiegłym tygodniu, że prowadzi rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego. Obaj zainteresowani zdementowali jednak szybko te doniesienia.

O szansach na zdobycie finansowania w wysokości do 250 mln polska firma informowała w poniedziałek. – Strony przewidują zakończenie negocjacji oraz podpisanie stosownych umów dotyczących finansowania w jak najszybszym terminie – mogli przeczytać inwestorzy w komunikacie giełdowym.

Taki news bardzo zdziwił jednak PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju, czyli strony, które rzekomo miały wyłożyć pieniądze.

Nie będzie pieniędzy z PFR
– Polski Fundusz Rozwoju SA nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack SA, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania. PFR SA i GetBack SA nie są stronami żadnych umów oraz wstępnych porozumień dotyczących finansowania. PFR SA  otrzymał drogą korespondencyjną od prawnika spółki GetBack SA pewne informacje o spółce. PFR SA poinformował Prezesa Zarządu GetBack SA, że nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji z udziałem GetBack SA. – pisze PFR w przesłanym do redakcji INN:Poland komunikacie.

Fundusz podaje również, że zamierza powiadomić Komisję Nadzoru Finansowego o „potencjalnym ryzyku manipulacji kursem” akcji GetBack. „Puls Biznesu" pisze, że PKO BP również odcięło się od informacji podawanych przez polską spółkę.

Zarzut tak poważnego kłamstwa w komunikacie giełdowym mocno odbił się na notowaniach GetBack. Notowania na GPW ruszyły o 9 rano, a już o 9.04 spółka traciła ponad 17 proc. Potem notowania zostały zawieszone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.