Polska firma pochwaliła się pieniędzmi, których nie dostanie. Inwestorzy w panice wyprzedawali akcje

GetBack S.A informował w ubiegłym tygodniu, o tym że prowadzi rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego
GetBack S.A informował w ubiegłym tygodniu, o tym że prowadzi rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
GetBack S.A informował w ubiegłym tygodniu, że prowadzi rozmowy z PKO BP i Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie wsparcia finansowego. Obaj zainteresowani zdementowali jednak szybko te doniesienia.

O szansach na zdobycie finansowania w wysokości do 250 mln polska firma informowała w poniedziałek. – Strony przewidują zakończenie negocjacji oraz podpisanie stosownych umów dotyczących finansowania w jak najszybszym terminie – mogli przeczytać inwestorzy w komunikacie giełdowym.

Taki news bardzo zdziwił jednak PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju, czyli strony, które rzekomo miały wyłożyć pieniądze.

Nie będzie pieniędzy z PFR
– Polski Fundusz Rozwoju SA nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack SA, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczących finansowania. PFR SA i GetBack SA nie są stronami żadnych umów oraz wstępnych porozumień dotyczących finansowania. PFR SA  otrzymał drogą korespondencyjną od prawnika spółki GetBack SA pewne informacje o spółce. PFR SA poinformował Prezesa Zarządu GetBack SA, że nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji z udziałem GetBack SA. – pisze PFR w przesłanym do redakcji INN:Poland komunikacie.

Fundusz podaje również, że zamierza powiadomić Komisję Nadzoru Finansowego o „potencjalnym ryzyku manipulacji kursem” akcji GetBack. „Puls Biznesu" pisze, że PKO BP również odcięło się od informacji podawanych przez polską spółkę.

Zarzut tak poważnego kłamstwa w komunikacie giełdowym mocno odbił się na notowaniach GetBack. Notowania na GPW ruszyły o 9 rano, a już o 9.04 spółka traciła ponad 17 proc. Potem notowania zostały zawieszone.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.