Koniec pewnej epoki. Polska stacja radiowa, którą wszyscy znamy z dzieciństwa, jest teraz czeska

Radio Zet trafia w ręce czeskiego koncernu medialnego
Radio Zet trafia w ręce czeskiego koncernu medialnego Fot. Karolina Sikorska / Agencja Gazeta
Francuski koncern Lagardère pozbywa się spółki Eurozet, która prowadzi stacje Radio ZET, Antyradio i Chillizet. Rozgłośnie trafią teraz w ręce czeskiej firmy medialnej. Lagardère pozbywa się też swoich stacji w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Cena to 73 mln euro.

Eurozet, czyli nadawca Zetki, Antyradia, Chillizet i Meloradia (znanego wcześniej jako ZET Gold) należał do koncernu Lagardère od początku lat 90. – pisze serwis WirtualneMedia.pl. Radio Zet jest obecnie na drugim miejscu pod względem udziałów w rynku radiowym. Ostatnio pozycja tej stacji zaczęła spadać.

Koncernowi Lagardère szefuje Arnaud Lagardère. Ogłosił właśnie nową strategię inwestycyjną i pozbywa się udziałów w przedsięwzięciach medialnych. Na sprzedaż trafią też m.in. francuska edycja „Elle”, „Paris Match”, Europe 1, Gulli i Doctissimo.

Nowy właściciel Radia Zet
Nabywca Eurozetu to koncern medialny, do którego należą cztery czeskie dzienniki, a także magazyny i serwisy internetowe. Firmą kieruje Daniel Křetínský. Na transakcję muszą się jeszcze zgodzić urzędy antymonopolowe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.