Polski ksiądz stracił zezwolenie na pracę na Białorusi. Przyczyna jest kuriozalna

Polski ksiądz stracił zezwolenie na pracę na Białorusi (zdjęcie poglądowe)
Polski ksiądz stracił zezwolenie na pracę na Białorusi (zdjęcie poglądowe) 123rf.com/Paweł Horosiewicz/zdjęcie seryjne
Ksiądz Krzysztof Poświata będzie musiał opuścić Białoruś. Władze odmówiły mu bowiem przedłużenia zezwolenia na pracę. Powodem jest...kilkukrotne przekroczenie prędkości na drodze.

Do 30 kwietnia michalita Krzysztof Poświata musi opuścić Białoruś –podaje serwis Catholic.by. Formalną przyczyną odmowy przedłużenia zezwolenia o pracę jest trzykrotne przekroczenie prędkości na drodze.

Sposobem w jaki został potraktowany polski duchowny zbulwersowany jest jego przełożony, abp Tadeusz Kondrusiewicz. Zwierzchnik białoruskich katolików zauważył, że białoruskie przepisy pozwalają odmówić przyznania wizy już w przypadku dwukrotnego naruszenia przepisów. Obowiązują jednak tylko w przypadku osób prowadzących działalność religijną. Jeśli chodzi o resztę obcokrajowców, powodem odmowy może być dopiero 5-krotne naruszenie.

– Z tego wynika, że obcokrajowcy dzielą się na dwa rodzaje - zwykłych ludzi i duchownych. To prawdziwa dyskryminacja zagranicznych księży – mówi Kondrusiewicz.

Poświata pracował na Białorusi od 7 lat. W swojej parafii, w mieście Gatovo koło Mińska, nadzorował budowę nowego kościoła. Wskutek decyzji administracyjnej, jej zakończenia jednak nie doczeka.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.