Na te owoce czekaliśmy kilka miesięcy. Już są, na dodatek sporo tańsze, niż rok temu

W sprzedaży są już krajowe, tegoroczne truskawki. Kosztują 12 - 19 zł za kilo
W sprzedaży są już krajowe, tegoroczne truskawki. Kosztują 12 - 19 zł za kilo Foto: Michał Walczak / Agencja Gazeta
Ta wiadomość gruchnęła, jak grom z jasnego nieba – dzięki pięknej pogodzie w Polsce pojawiły się już krajowe truskawki. W tym roku czeka nas ponoć urodzaj tych owoców. Ceny są na razie dość wysokie, ale i tak o jedną czwartą niższe, niż rok temu.

Ile trzeba zapłacić za truskawki? Reporterzy RMF donoszą, że na jednym z krakowskich targów cena wynosi 12 zł za kilogram. To w sumie niezła okazja, bo u przydrożnych sprzedawców w okolicach Wadowic kilo owoców kosztuje nawet 18 – 19 zł.

Pierwsze w tym roku truskawki pochodzą na razie ze szklarni. Można je dostać w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Niedługo pojawią się też we Wrocławiu i Gdańsku. Na giełdach towarowo-rolnych kosztują 10 – 12 zł za kilogram.

Na razie nie wiadomo kiedy w sprzedaży pojawią się owoce rosnące pod gołym niebem, ale sadownicy są pełni optymizmu. Świetna pogoda w kwietniu zapowiada mocno owocowy rok. Cieszą się i plantatorzy truskawek, i sadownicy hodujący czereśnie czy gruszki.

W ubiegłym roku zbiory truskawek zamknęły się wynikiem 178 tys. ton.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.