Miały podniecać, a przerażają. Oto co stanie się, gdy erotykę zostawimy komputerom

twitter.com/Robbie Barrat
Nastolatek z Wirginii Zachodniej w USA stworzył dla zabawy algorytm, który, zaprzątając do pracy sztuczną inteligencję, miał malować nagie portrety. Sam jednak przyznał, że po drodze coś poszło nie tak.

Robbie Barrat użył do tego celu systemu GANs (Generative Adversarial Networks). Technologia została stworzona w 2014 roku i pozwala na generowanie obrazów, które wyglądają podobnie do autentycznych zdjęć.

Erotyka stworzona przez algorytm
Nastolatek nakarmił GANs portretami przedstawiającymi nagich ludzi i nieco się przeraził. – Powstałe portrety nie są realistyczne – przyznał.

– Maszyna nie nauczyła się wszystkich właściwych atrybutów znalezionych w nagich portretach, a zamiast tego wpadła w lokalne minima, gdzie generuje surrealistyczne bąble – zauważył nastolatek.

Mimo to, Barrat efekty swojej pracy wrzucił do sieci wraz komentarzem: „Jestem ciekaw, czy maszyny naprawdę nas tak widzą”.

To jednak nie pierwszy raz, gdy komputery "wykładają" się próbach przedstawiania rzeczywistości. Na początku 2018 roku naukowcy z Uniwersytetu w Tokio pochwalili się, że udało im się stworzyć deszyfrator myśli, który miał pokazywać na ekranie obrazy powstające w naszych głowach. Szybko okazało się jednak, że część z nich mocno odbiega od planowanego efektu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.