Ukraina chce być jak Polska? Jest petycja w sprawie zakazu handlu w niedziele

Na Ukrainie do tej pory nie było regulacji dotyczących handlu w niedziele. Teraz może się to zmienić
Na Ukrainie do tej pory nie było regulacji dotyczących handlu w niedziele. Teraz może się to zmienić Flickr.com / James Byrum / (CC BY-ND 2.0)
Na stronie internetowej prezydenta Ukrainy pojawiła się oficjalna petycja dotycząca wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Aby być traktowana serio, musi zdobyć 25 tysięcy podpisów. Czy Ukraina pójdzie polskim tropem?

Na razie trudno wyrokować. Tego typu petycję może zarejestrować niemal każdy obywatel Ukrainy. Musi on zostać odpowiednio zweryfikowany, a sama petycja musi mieć pokojowy charakter. Jeśli zdobędzie 25 tysięcy podpisów w ciągu trzech miesięcy, prezydent kraju będzie musiał się nią zająć.

Autorem petycji o zakazie handlu w niedziele jest Bogdan Pestrushko. Jak pisze serwis WiadomosciHandlowe.pl, jego zdaniem w wielu krajach europejskich niedziela jest dniem świątecznym, wolnym od pracy.

Niedziela dla rodziny
Dodaje – podobnie jak polscy wnioskodawcy – że zakaz handlu wzmocni więzi rodzinne na Ukrainie, a ludzie będą mieli więcej czasu dla siebie.

Do tej pory nikt w tym kraju nie inicjował debaty na temat zakazu handlu w niedziele. W zasadzie otwarte są wszystkie sklepy, markety i targowiska. Zachód Ukrainy jest nieco bardziej tradycyjny i zwolenników zakazu jest tam więcej, niż na wschodzie kraju. Ale nie wiadomo, czy chęć zamykania sklepów będzie na tyle silna, by Ukraińcy faktycznie zdecydowali się na taki krok.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.