Zajęło im to ledwie 30 lat. Twórcy kultowego programu komputerowego naprawili wkurzającą usterkę

Microsoft wreszcie naprawił błąd w jednym ze swoich najsłynniejszych programów – Notatniku
Microsoft wreszcie naprawił błąd w jednym ze swoich najsłynniejszych programów – Notatniku flickr.com/San José Public Library/CC BY-SA 2.0
Microsoft wreszcie naprawił błąd w jednym ze swoich najsłynniejszych programów – Notatniku. Usterka przetrwała 30 lat, czyli od momentu stworzenia tego popularnego edytora.

Trudno powiedzieć, co natchnęło programistów Microsoftu do zabrania się do naprawy Notatnika akurat teraz, ale jedno jest pewne – w końcu korzystanie z edytora będzie wygodniejsze. A przynajmniej dla fanów maszyn uniksowych. Błąd polegał bowiem na tym, że Notatnik nie był w stanie odczytywać plików napisanych np. na Linuksie albo macOs.

Zmiany w Windows 10
W nowej wersji testowej Windowsa 10 (build 17661), ten bug został jednak usunięty. – W stabilnych Windowsach zobaczymy to najprawdopodobniej w jesiennej aktualizacji „dziesiątki”, rozwijanej obecnie jako Redstone 5 – prognozuje serwis dobreprogamy.pl.

Pierwsza wersja Notatnika powstała w 1985 roku, co oznacza, że programiści zdecydowali się zająć błędem przeszło 30 lat po wypuszczeniu edytora.

Co ciekawe, zmianę będzie można cofnąć. W tym celu trzeba jednak pogrzebać w rejestrze i odnaleźć wpis HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Notepad, a następnie ustawić na "0" wartości fPasteOriginalEOL i fWindowsOnlyEOL.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.