Dramat w Gdańsku. Drobna kradzież sklepowa przekształciła się w scenariusz jak z Tarantino

Prozaiczna kradzież czekolady w Gdańsku przerodziła się w sceny z kina akcji rodem.
Prozaiczna kradzież czekolady w Gdańsku przerodziła się w sceny z kina akcji rodem. Fot. 123rf.com
Kradzież rozbójnicza – tak prokurator zaklasyfikował wydarzenia, do których doszło w Gdańsku w ostatni piątek. Z pozoru chodziło o kradzież kilku tabliczek czekolady, ostatecznie skończyło się na wydarzeniach niczym z filmu sensacyjnego.

W jednym ze sklepów spożywczych w Gdańsku 28-letnia kobieta została przyłapana na kradzieży czterech tabliczek czekolady – towaru o wartości zapewne nie przekraczającej kwoty dwudziestu złotych. Złodziejka, gdy zorientowała się, że jej czyn wyszedł na jaw, rzuciła się do ucieczki. A za nią pracownik sklepowej ochrony.

Kobiecie udało się wsiąść do samochodu. Ku jej – zapewne nie małemu – zdziwieniu, ochroniarz nie odpuścił: wskoczył na maskę auta, uchwycił się wycieraczek i w ten sposób przejechał dobrych kilka metrów, zanim spadł na chodnik. Według informacji policji, doznał wtedy urazu kolana. Sprawczyni incydentu zaś zbiegła – rzecz jasna, nie udzielając mu pomocy.

Jak pisze „Dziennik Bałtycki”, wkrótce później na miejsce przybyli policjanci, którzy zabezpieczyli ślady i namierzyli 28-latkę po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu. Jeszcze tego samego dnia kobieta została zatrzymana i objęta dozorem policyjnym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.