Żabka ostro odpowiada związkowcom. "Agencje pocztowe nie mają nic wspólnego z zakazem handlu w niedziele"

Żabka przypomina "Solidarności", że sklepy mają status placówek pocztowych od 6 lat, gdy o zakazie handlu nikt nie mówił
Żabka przypomina "Solidarności", że sklepy mają status placówek pocztowych od 6 lat, gdy o zakazie handlu nikt nie mówił Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Przedstawiciele sieci Żabka uznali, że miarka się przebrała i ostro odpowiadają na sugestie, że jej sklepy stają się agencjami pocztowymi, by obejść zakaz handlu w niedziele. – Większość z nich ma ten status od 2012 roku, zgodnie z prawem – twierdzą.

Kilka dni temu związkowcy z "Solidarności" zaapelowali do sieci handlowych o dobrowolne wycofanie się z praktyki rozszerzania działalności o prowadzenie placówek pocztowych. Pili oczywiście do sieci Żabka, której sklepy – jak się okazuje – są również agencjami pocztowymi. W związku z tym zakaz handlu w niedziele ich nie obejmuje.

Żabka odbija piłeczkę, przypominając, że nie jest to trik mający na celu obejście zakazu. Większość sklepów tej sieci została agencjami pocztowymi sześć lat temu, gdy o zakazie handlu nikt nie mówił.

Zwiększone kontrole
– Sugestie, że ten status został przyjęty w związku z zakazem handlu oraz że obecnie trwa proceder "przekształcania placówek" czy "rozszerzania działalności" są niezgodne z faktami – informuje Żabka w przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl komunikacie prasowym, komentując apel Solidarności do Głównego Inspektora Pracy o zwiększenie kontroli wobec sklepów, które nagle stały się placówkami pocztowymi oraz tych, które nagle zmieniły profil działalności.

Sieć przypomina też, że jej franczyzobiorcy to niezależni przedsiębiorcy i zgodnie z prawem mogą otwierać swoje sklepy, kiedy chcą, o ile poprowadzą handel osobiście. Status agencji pocztowej wiele tu nie zmienia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.