Największy taki festiwal w Polsce. W czerwcu rusza święto oddające hołd retro i idei niezależności

W dniach 7–10 czerwca 2018 r. odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven, największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwalu prezentujących najnowsze produkcje niezależnych twórców gier wideo.
W dniach 7–10 czerwca 2018 r. odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven, największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwalu prezentujących najnowsze produkcje niezależnych twórców gier wideo. Materiały prasowe
Wysoki budżet i mocna marka to nie wszystko. Tak jak kino offowe potrafi dać światu prawdziwą perełkę, tak samo twórcy niezależnych gier są artystami zdolnymi stworzyć niezapomniane arcydzieło. Produkowane po mniejszych kosztach gry, potocznie zwane w branży ''indykami'', coraz częściej podbijają serca graczy. Nie tylko zaskakują świeżą fabułą czy oryginalną grafiką, ale także roztaczają wokół siebie celebrowany z pasją urok. Magii tego świata elektronicznej rozrywki będziemy mogli niedługo doświadczyć w Polsce, gdy ruszy szósta już edycja Pixel Heaven.

Miłośnicy komputerowej rozrywki, niezależni projektanci gier oraz fani komiksów czy gier planszowych niech lepiej zaznaczą sobie na czerwono w kalendarzu krateczki od 7 do 10 czerwca. To w tych właśnie dniach odbędzie się największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali prezentujących najnowsze produkcje niezależnych twórców gier wideo. ''Pixel Heaven 2018. Retro & Indie Gaming Fest'', jak brzmi pełna nazwa tego święta, to wydarzenie łączące sentyment do pierwszych komputerów 8/16 bit i klimatów lat 80. i 90. ubiegłego wieku z miłością do najnowszych ''indyków''.
Na festiwalu odbędzie się Pixel Awards 2018, największy w Polsce konkurs na najlepsze niezależne gry ostatniego roku. O nagrody powalczy 17 finalistów wyłonionych spośród rekordowej liczby, bo 129 zgłoszonych gier z całego świata. Twórcy nominowanych tytułów zaprezentują swoje dzieła najpierw mediom, inwestorom i wydawcom w strefie Try My Game w czasie otwierającej Pixel Heaven branżowej konferencji Pixel Connect 2018, a następnie szerokiej publiczności podczas przeznaczonej już dla graczy części festiwalu.

Wśród nominowanych gier znalazły się m.in. takie produkcje jak: ''8874'' (przygodowy sidescroller z akcją osadzoną na Dolnym Śląsku, w Wałbrzychu i okolicach), ''Get Even'' (psychodeliczny dreszczowiec, którego akcja rozgrywa się w zdewastowanym szpitalu psychicznym), ''Lust For Darkness'' (horror poruszający wątki okultystyczne i erotyczne, inspirowany twórczością Lovecrafta, Beksińskiego i Kubricka) i ''We. The Revolution'' (tytuł osadzony w czasach wielkiej rewolucji francuskiej). Zwycięzcy otrzymają nagrody w 11 kategoriach m.in. Najlepsza Rozgrywka czy Najlepszy debiut.
Również miłośnicy retro poczują się na festiwalu jak ryba w wodzie. W klimatycznym miejscu, bo w surowych i postindustrialnych przestrzeniach Starej Zajezdni Autobusowej w Warszawie, będą mogli pograć przy 100 stanowiskach na komputerach i konsolach 8/16 bit, a także w automaty arcade, flippery i inne wynalazki minionej epoki. Na amatorów tradycyjnej, bo kartonowej rozrywki, będą zaś czekać różnorodne gry planszowe. Natomiast wśród atrakcji dla fanów opowieści obrazkowych przewidziano m.in. wystawę ''Komiksy PRL''.

Z festiwalu będzie można wrócić z nagrodami, które mają być rozdawane podczas konkursów i opowieści zatytułowanych Retro Stories. W strefie chillout tzw. demoscena (społeczność twórców dem) zaprezentuje swoje dzieła i wymieni się doświadczeniami. Nie zabraknie również specjalnej strefy dla najmłodszych graczy, czyli Kids Play & Learn. Sobotnie afterparty upłynie zaś pod znakiem wielu koncertów. Na czas całej imprezy rozległy teren zewnętrzny zostanie zagospodarowany na wydarzenia towarzyszące oraz strefę gastronomiczną z foodtruckami i dostawcami napojów chłodzących.
''Pixel Heaven 2018. Retro & Indie Gaming Fest'' odbędzie się 7–10 czerwca 2018 r. w Starej Zajezdnii Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Program imprezy obejmuje wystawę Indie Basement, branżową konferencję Pixel Connect, którą zaplanowano na 7 czerwca w Centrum Kreatywności pod adresem Targowa 56, oraz uroczystość Pixel Awards. Organizatorem Pixel Heaven jest wydawca magazynu Pixel oraz bloga PixelPost. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezydenta M. St. Warszawy.

Artykuł powstał we współpracy z Pixel

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.