Tak drugoplanowi politycy PiS dorabiają do pensji. W dwa lata wyciągnęli 18 mln złotych

Zdzisław Filip znajduje się w czołówce zestawienia majętnych samorządowców
Zdzisław Filip znajduje się w czołówce zestawienia majętnych samorządowców Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
W ciągu dwóch lat kilkudziesięciu działaczy samorządowych Prawa i Sprawiedliwości zarobiło niemal 18 mln złotych. W jaki sposób? Politycy dorabiali sobie w spółkach Skarbu Państwa.


Zarobki działających w samorządach polityków PiS pod lupę wzięła młodzieżówka PSL. - Wbrew deklaracjom rządzących polityków dojenie państwowych firm trwadeklarują na łamach „Super Expressu”.

Według ich wyliczeń w 2016 i 2017 roku samorządowcy PiS wyciągnęli z takich spółek jak PGE, Tauron czy KGHM równo 17,7 mln złotych. Według nich najbardziej wzbogacił się w tym czasie radny województwa małopolskiego Zdzisław Filip, który w „TAURON Wydobycie” zarobił 861 tys. złotych.

Filip to kolega z podstawówki byłej premier Beaty Szydło. Stanowisko prezesa państwowej spółki dostał w 2016 roku. Według oficjalnego komunikatu przedsiębiorstwa ma on w nim poprawić efektywność zarządczą, oraz doprowadzić do optymalizacji kosztowej.

Niemałe pieniądze dostał również radny Legnicy Zbigniew Bytnar (594 tys. zł dzięki Pol-Miedź Trans), radny województwa zachodniopomorskiego Kazimierz Drzazga (608 tys. - Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście), czy kolejny radny z Małopolski, Grzegorz Kądzielawski, który dzięki Grupie Azoty wyciągnął dodatkowo 627 tys. zł. Na liście znajduje się łącznie 40 działaczy samorządowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.