Kultowy warszawski sklep wraca na mapę. Będzie połączony ze stacją metra

Centrum Marszałkowska powstaje na miejscu dawnego Domu Handlowego Sezam
Centrum Marszałkowska powstaje na miejscu dawnego Domu Handlowego Sezam facebook.com/Centrum Marszałkowska
Swego czasu był największym domem towarowym w Warszawie, bohaterem filmów i siedzibą...pierwszego stołecznego McDonald'sa. Dom Handlowy Sezam na stałe wpisał się w krajobraz stolicy, dlatego decyzję o jego wyburzeniu wielu mieszkańców przyjęło z nieskrywanym smutkiem. Lada chwila Sezam wraca jednak na mapę stolicy. I to w wielkim stylu.

Sezam funkcjonował w centrum Warszawy od 1969 roku. Na początku 2015 roku przy Marszałkowskiej 126/134 pojawił się jednak ciężki sprzęt i budynek został rozebrany. Teraz, po niespełna 4 latach, należący do WSS Społem Śródmieście sklep zostanie otwarty na nowo – donoszą „Wiadomości Handlowe”.

Sezam wraca jako Centrum Marszałkowska
Nowy Sezam znajdzie swoje miejsce w „Centrum Marszałkowska” - biurowcu zbudowanym na miejscu dawnego domu towarowego. Jedenastopiętrowy budynek ma być jednym z nowocześniejszych obiektów w Warszawie – wyróżnia go m.in. to, że będzie bezpośrednio połączony ze stacją metra „Świętokrzyska”, dzięki czemu pasażerowie będą mogli wchodzić do niego, nie wychodząc po drodze na powierzchnię.

– Prowadzenie tak dużej placówki jaką był poprzedni Sezam nie ma dziś w tej lokalizacji sensu. Klienci przychodzą do nas po drobne zakupy, a sprzedaż sprzętów AGD o dużych gabarytach, takich jak pralki czy lodówki, które mieliśmy poprzednio w ofercie, przeniosła się do internetu. Dlatego zrezygnowaliśmy z tego działu – wyjaśnia w rozmowie z wiadomościhandlowe.pl Anna Tylkowska, prezes zarządu WSS Społem Śródmieście.


Nowy Sezam zostanie otwarty 6 czerwca o godz. 13. Będzie się mieścił na poziomie -1. Jego powierzchnia to 700 m2.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.