Morawiecki chwali się wprowadzeniem 300+. Zapomniał jednak powiedzieć o jednej ważnej rzeczy

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu każde uczące się dziecko dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną
Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu każde uczące się dziecko dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
W piątek Kancelaria Premiera poinformowała, że Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu każde uczące się dziecko dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną. Rząd chwali się skutecznością we wcielaniu w życie swoich obietnic, skrzętnie pomijając jednak jedną ważną informację. O tym, skąd będą pochodzić pieniądze, dowiedzieli się dopiero posłowie opozycji.


– Oprócz polityki społecznej i gospodarczej jest coś jeszcze. Jest to polityka wiarygodności. To, co obiecaliśmy - realizujemy. Dzisiaj podpisałem rozporządzenie w sprawie wyprawki, ponieważ je obiecaliśmy – chwali się na Twitterze Kancelaria Premiera. Program ochrzczony przez media mianem 300+, został oficjalnie nazwany „Dobrym startem”.

Rząd chce, by wypłaty ruszyły jeszcze przez rozpoczęciem najbliższego roku szkolnego. Program zakłada, że dopłatę do książek i pomocy naukowych w wysokości 300 zł ma dostać każde dziecko od 7. do 18. roku życia. Pieniądze mają być wypłacane od września, a ubiegać się można o dopłatę już od 1 lipca. Warunkiem jest złożenie wniosku drogą elektroniczną.

Skąd pieniądze na 300+?
Rząd szacuje, że roczny koszt programu to ok. 1,5 mld złotych. Skąd weźmie na to dodatkowe pieniądze? Okazuje się, że... nie musi ich szukać. Posłanka PO, Kinga Gajewska ujawniła treść odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie finansowania 300+. Czytamy w niej, że wydatki na „Dobry start” w 2018 roku zostaną pokryte ze „środków zaplanowanych w ustawie budżetowej na realizację Programu Rodzina 500+”. Co oznacza, że rząd po prostu uszczupli budżet jednego ogromnego programu socjalnego, na rzecz drugiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.