Morawiecki chwali się wprowadzeniem 300+. Zapomniał jednak powiedzieć o jednej ważnej rzeczy

Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu każde uczące się dziecko dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną
Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu każde uczące się dziecko dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
W piątek Kancelaria Premiera poinformowała, że Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, dzięki któremu każde uczące się dziecko dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną. Rząd chwali się skutecznością we wcielaniu w życie swoich obietnic, skrzętnie pomijając jednak jedną ważną informację. O tym, skąd będą pochodzić pieniądze, dowiedzieli się dopiero posłowie opozycji.


– Oprócz polityki społecznej i gospodarczej jest coś jeszcze. Jest to polityka wiarygodności. To, co obiecaliśmy - realizujemy. Dzisiaj podpisałem rozporządzenie w sprawie wyprawki, ponieważ je obiecaliśmy – chwali się na Twitterze Kancelaria Premiera. Program ochrzczony przez media mianem 300+, został oficjalnie nazwany „Dobrym startem”.

Rząd chce, by wypłaty ruszyły jeszcze przez rozpoczęciem najbliższego roku szkolnego. Program zakłada, że dopłatę do książek i pomocy naukowych w wysokości 300 zł ma dostać każde dziecko od 7. do 18. roku życia. Pieniądze mają być wypłacane od września, a ubiegać się można o dopłatę już od 1 lipca. Warunkiem jest złożenie wniosku drogą elektroniczną.

Skąd pieniądze na 300+?
Rząd szacuje, że roczny koszt programu to ok. 1,5 mld złotych. Skąd weźmie na to dodatkowe pieniądze? Okazuje się, że... nie musi ich szukać. Posłanka PO, Kinga Gajewska ujawniła treść odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie finansowania 300+. Czytamy w niej, że wydatki na „Dobry start” w 2018 roku zostaną pokryte ze „środków zaplanowanych w ustawie budżetowej na realizację Programu Rodzina 500+”. Co oznacza, że rząd po prostu uszczupli budżet jednego ogromnego programu socjalnego, na rzecz drugiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.