Postawili sobie w ogródku kaplicę i zjechała się im cała wieś. Teraz sąd przyznał im odszkodowanie

Ilona Gajewska z Zawiercia ma dostać 240 zł za to, że parafia korzysta z kaplicy na jej działce
Ilona Gajewska z Zawiercia ma dostać 240 zł za to, że parafia korzysta z kaplicy na jej działce Grzegorz Celejewski/Agencja Gazeta
Rodzina Ilony Gajewskiej z Zawiercia postawiła swego czasu na swojej działce kapliczkę. Ta szybko została zawłaszczona przed miejscowego proboszcza i wiernych. Sąd uznał, że należy się za to odszkodowanie.

Historia rozgrywa się we wsi Złożeniec koło Zawiercia. Babcia Ilony Gajewskiej postawiła swego czasu na terenie swojej posesji niewielką kapliczkę. Z czasem rodzina zaczęła ją rozbudowywać, a na działce pojawili się wierni i ksiądz proboszcz, który odprawiał tam msze święte.

Pani Ilonie postępujące zawłaszczanie jej terenu nie za bardzo się jednak podobało. Gdy w 2005 roku nowy proboszcz chciał po raz kolejny rozbudować kaplicę, sprzeciwiła się. Doszło do konfliktu, mieszkańcy chcieli odebrać kobiecie obiekt za pomocą wyroku sądu. „Newsweek” pisał nawet, że Gajewska została pobita do nieprzytomności.

Rodzina Gajewskich poszła więc do Sądu Okręgowego w Częstochowie domagając się odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości. Właściciele poszli do rzeczoznawcy, ten wycenił wartość odszkodowania na 200 tys. zł.

Sąd nie był jednak aż tak hojny. Wspierając się opinią swojego rzeczoznawcy uznał, że owszem, odszkodowanie się należy, ale w wysokości..240 złdonosi „Gazeta Wyborcza”. Jednocześnie uznał jednak, że posesja rzeczywiście należy do rodziny Gajewskich.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.