Coś dziwnego dzieje się z polskimi bankami. Jeden po drugim padają ich systemy

Nie działające serwisy transakcyjne i bankomaty, bezużyteczne karty - kłopoty trapią polskie banki
Nie działające serwisy transakcyjne i bankomaty, bezużyteczne karty - kłopoty trapią polskie banki Fot. Piotr Burakowski
Problemy z bankami. Dziś przez kilka godzin z powodu awarii klienci byli odcięci od usług ING Banku Śląskiego. Ne działał serwis internetowy i mobilny oraz bankomaty. Wczoraj to samo przydarzyło się klientom mBanku, zaś w weekend działalność wielu banków, nie tylko w Poslce, sparaliżowała awaria systemu Visa.

Najnowsze doniesienia mówią o tym, że serwis internetowy i mobilny ING już działa. Ale klienci przez kilka godzin nie mogli z nich skorzystać, podobnie jak z bankomatów i wpłatomatów banku. Ponoć problemy pojawiły się też w placówkach ING BŚ. Bank szybko uruchomił uproszczoną wersję serwisu, która przywróciła możliwość wykonywania stosunkowo niewielkich przelewów. Obecnie wszystko działa już poprawnie.

Wczoraj podobny problem miał mBank. Rano padł jego serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna, nie dało się też robić przelewów i płacić za pomocą Blika. Bank obiecał, że odda pieniądze pobrane jako prowizje za przelewy realizowane w oddziałach i telefonicznie. Tu również awaria po kilku godzinach została usunięta.

Visa - problemy z płatnościami
W weekend oba banki – i nie tylko one – miały problem z obsługą kart wydanych przez Visę. Ta organizacja płatnicza borykała się z awarią systemów w części Europy. Problem został zlikwidowany a Visa zapewniła, że pieniądze zablokowane z tytułu nieprzeprowadzonych transakcji zostaną zwrócone.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.