Coś dziwnego dzieje się z polskimi bankami. Jeden po drugim padają ich systemy

Nie działające serwisy transakcyjne i bankomaty, bezużyteczne karty - kłopoty trapią polskie banki
Nie działające serwisy transakcyjne i bankomaty, bezużyteczne karty - kłopoty trapią polskie banki Fot. Piotr Burakowski
Problemy z bankami. Dziś przez kilka godzin z powodu awarii klienci byli odcięci od usług ING Banku Śląskiego. Ne działał serwis internetowy i mobilny oraz bankomaty. Wczoraj to samo przydarzyło się klientom mBanku, zaś w weekend działalność wielu banków, nie tylko w Poslce, sparaliżowała awaria systemu Visa.

Najnowsze doniesienia mówią o tym, że serwis internetowy i mobilny ING już działa. Ale klienci przez kilka godzin nie mogli z nich skorzystać, podobnie jak z bankomatów i wpłatomatów banku. Ponoć problemy pojawiły się też w placówkach ING BŚ. Bank szybko uruchomił uproszczoną wersję serwisu, która przywróciła możliwość wykonywania stosunkowo niewielkich przelewów. Obecnie wszystko działa już poprawnie.

Wczoraj podobny problem miał mBank. Rano padł jego serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna, nie dało się też robić przelewów i płacić za pomocą Blika. Bank obiecał, że odda pieniądze pobrane jako prowizje za przelewy realizowane w oddziałach i telefonicznie. Tu również awaria po kilku godzinach została usunięta.

Visa - problemy z płatnościami
W weekend oba banki – i nie tylko one – miały problem z obsługą kart wydanych przez Visę. Ta organizacja płatnicza borykała się z awarią systemów w części Europy. Problem został zlikwidowany a Visa zapewniła, że pieniądze zablokowane z tytułu nieprzeprowadzonych transakcji zostaną zwrócone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.