Nowy raport o zarobkach tej grupy zawodowej. Kilkanaście tysięcy bez wychodzenia z domu

Zarobić kilkanaście tysięcy bez wychodzenia z domu? To możliwe, jeśli jesteś informatykiem
Zarobić kilkanaście tysięcy bez wychodzenia z domu? To możliwe, jeśli jesteś informatykiem Foto: Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Ile zarabia programista? Niektórzy dostają nawet po kilkanaście tysięcy i nie muszą nawet pojawiać się w biurze. Średnie ich zarobków mogą sprawić, iż pożałujesz, że sam nie zostałeś jednym z nich.

Z najnowszego raportu No Fluff Jobs wynika, że średnie zarobki informatyków w pierwszym kwartale 2018 roku wynosiły odpowiednio 12 000 zł w przypadku umowy B2B oraz 11 000 zł na umowie o pracę.

Najlepiej zarabiają programujący w Springu. Mediana górnych widełek ich zarobków sięga 17 000 złotych netto w przypadku umowy firma – firma (pracownik prowadzi działalność gospodarczą). Jeśli ktoś chce mieć umowę o pracę, to najbardziej opłacalny jest dla niego Angular z górną medianą w wysokości 15 000 zł (brutto).

Na drugim miejscu wylądował język programowania Java, ale różnice są niewielkie. Specjalista od Javy na umowie B2B może zarobić 16800 zł. Jeśli chce etatu, dostanie 14 200 zł.

Praca z domu
Żeby dobrze zarabiać, nie trzeba nawet pojawiać się w biurze. Wtedy stawki są niższe, ale i tak wysokie. Mediana widełek płacowych dla osób wykonujących swoją pracę poza biurem to 8 300 – 14 000 zł netto na B2B i 16 750-24 200 zł brutto na umowie o pracę.

Kategoriami na No Fluff Jobs, w których odnotowano najwyższe wynagrodzenia, są DevOps oraz Full Stack. W przypadku formy zatrudnienia B2B, mediana w tych obszarach wyniosła 10 000 – 15 100 zł netto.

Wciąż najbardziej popularnymi technologiami NFJ są Java oraz Javascript. Zdecydowanie wyżej nagradzana jest znajomość pierwszej z nich, na co wskazuje m.in. mediana oferowanych wynagrodzeń seniorów, która na B2B wynosi 12 000 – 16 800 zł. Osoby na tym samym poziomie doświadczenia, specjalizujące się w JavaScript, mogą liczyć natomiast na pensję w granicach od 9000 do 14000 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.