W tym miejscu Lidl wycofa ze sklepów wszystkie papierosy. "To logiczny krok"

Lidl wycofuje ze sprzedaży papierosy i produkty tytoniowe (zdjęcie poglądowe)
Lidl wycofuje ze sprzedaży papierosy i produkty tytoniowe (zdjęcie poglądowe) flickr.com/Duurzaam Bedrijfsleven/CC BY 2.0
Polityka walki z paleniem i palaczami zatacza coraz szersze kręgi. Teraz przyłącza się do niej Lidl. W sklepach tej sieci do 2022 roku znikną papierosy. Na początku nowa polityka zostanie wdrożona tylko w Holandii, ale niewykluczone, że dyskont rozszerzy ją również na pozostałe kraje.


O decyzji Lidla informuje portal „Lebensmittel Praxix”. Przedstawiciele niemieckiego koncernu mieli podjąć decyzję o wycofaniu papierosów i innych wyrobów tytoniowych ze wszystkich sklepów w Holandii.

Papierosy w Lidlu
To kontynuacja polityki antynikotynowej prowadzonej już od ubiegłego roku. W 2017 sieć zaczęła umieszczać papierosy poza zasięgiem wzroku klientów – w wydzielonych do tego strefach. Rzeczniczka prasowa Lidla w Holandii tłumaczy, że jest to efekt trendów konsumenckich. – Nie chcemy przeciwdziałać temu trendowi, dlatego logicznym krokiem jest wycofanie papierosów ze sprzedaży – wyjaśnia.

Wcześniej podobne działania zapowiedziały sieci drogerii w tym kraju – Kruidvat i Trekpleister. Lidl będzie jednak pierwszym supermarketem, który zdecydował się na taki krok.

Niedawno o dyskoncie było głośno z innego powodu. Szwajcarskie sklepy zdecydowały się bowiem na sprzedaż produktów przygotowywanych z konopi indyjskich. Konopie z Lidla miłośnikom marihuany nie przypadłyby jednak do gustu - są niemalże pozbawione THC, czyli składnika psychoaktywnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.