W tym miejscu Lidl wycofa ze sklepów wszystkie papierosy. "To logiczny krok"

Lidl wycofuje ze sprzedaży papierosy i produkty tytoniowe (zdjęcie poglądowe)
Lidl wycofuje ze sprzedaży papierosy i produkty tytoniowe (zdjęcie poglądowe) flickr.com/Duurzaam Bedrijfsleven/CC BY 2.0
Polityka walki z paleniem i palaczami zatacza coraz szersze kręgi. Teraz przyłącza się do niej Lidl. W sklepach tej sieci do 2022 roku znikną papierosy. Na początku nowa polityka zostanie wdrożona tylko w Holandii, ale niewykluczone, że dyskont rozszerzy ją również na pozostałe kraje.


O decyzji Lidla informuje portal „Lebensmittel Praxix”. Przedstawiciele niemieckiego koncernu mieli podjąć decyzję o wycofaniu papierosów i innych wyrobów tytoniowych ze wszystkich sklepów w Holandii.

Papierosy w Lidlu
To kontynuacja polityki antynikotynowej prowadzonej już od ubiegłego roku. W 2017 sieć zaczęła umieszczać papierosy poza zasięgiem wzroku klientów – w wydzielonych do tego strefach. Rzeczniczka prasowa Lidla w Holandii tłumaczy, że jest to efekt trendów konsumenckich. – Nie chcemy przeciwdziałać temu trendowi, dlatego logicznym krokiem jest wycofanie papierosów ze sprzedaży – wyjaśnia.

Wcześniej podobne działania zapowiedziały sieci drogerii w tym kraju – Kruidvat i Trekpleister. Lidl będzie jednak pierwszym supermarketem, który zdecydował się na taki krok.

Niedawno o dyskoncie było głośno z innego powodu. Szwajcarskie sklepy zdecydowały się bowiem na sprzedaż produktów przygotowywanych z konopi indyjskich. Konopie z Lidla miłośnikom marihuany nie przypadłyby jednak do gustu - są niemalże pozbawione THC, czyli składnika psychoaktywnego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.