Kolejna niemiecka sieć sklepów wchodzi do Polski. Sprzedaje głównie chińszczyznę

Do Polski wchodzi kolejny niemiecki dyskont. TEDi będzie sprzedawał zabawki, wyposażenie domu i drobną elektronikę
Do Polski wchodzi kolejny niemiecki dyskont. TEDi będzie sprzedawał zabawki, wyposażenie domu i drobną elektronikę tedi.com
Już za kilka tygodni otworzy się u nas pierwszy sklep niemieckiej sieci TEDi. To dyskont z zabawkami, artykułami do dekoracji wnętrz i drobną elektroniką – czyli w zasadzie tym samym, co możemy kupić na chińskich platformach handlowych. TEDi jest w Niemczech uważany za sklep z tanimi rzeczami wątpliwej jakości.


Pierwszy dyskont sieci w Polsce zostanie otwarty w Dąbrowie Górniczej, podaje ISBnews. Praktycznie cały asortyment TEDi stanowią chińskie produkty, co od dawna jest przedmiotem krytyki na rodzimym rynku tej sieci. Jest ona silna przede wszystkim w Niemczech, gdzie ma ok. 1800 sklepów. W całej Europie działa ok. 2000 dyskontów pod tym szyldem.

Nowy dyskont w Polsce - TEDi

Sieć planuje dość odważną ekspansję w Polsce. Jeszcze w tym roku chce otworzyć kilkadziesiąt sklepów. Będą miały powierzchnię od 500 do 1300 m kw, na ogół w centrach handlowych.

Co prawda przedstawiciele sieci zapewniają, że nie mają na polskim rynku bezpośredniej konkurencji, ale mogą podkopać pozycję Pepco oraz innych dyskontów, w których sporą część oferty stanowią produkty niespożywcze, jak Lidl czy Biedronka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.