Kolejna niemiecka sieć sklepów wchodzi do Polski. Sprzedaje głównie chińszczyznę

Do Polski wchodzi kolejny niemiecki dyskont. TEDi będzie sprzedawał zabawki, wyposażenie domu i drobną elektronikę
Do Polski wchodzi kolejny niemiecki dyskont. TEDi będzie sprzedawał zabawki, wyposażenie domu i drobną elektronikę tedi.com
Już za kilka tygodni otworzy się u nas pierwszy sklep niemieckiej sieci TEDi. To dyskont z zabawkami, artykułami do dekoracji wnętrz i drobną elektroniką – czyli w zasadzie tym samym, co możemy kupić na chińskich platformach handlowych. TEDi jest w Niemczech uważany za sklep z tanimi rzeczami wątpliwej jakości.


Pierwszy dyskont sieci w Polsce zostanie otwarty w Dąbrowie Górniczej, podaje ISBnews. Praktycznie cały asortyment TEDi stanowią chińskie produkty, co od dawna jest przedmiotem krytyki na rodzimym rynku tej sieci. Jest ona silna przede wszystkim w Niemczech, gdzie ma ok. 1800 sklepów. W całej Europie działa ok. 2000 dyskontów pod tym szyldem.

Nowy dyskont w Polsce - TEDi

Sieć planuje dość odważną ekspansję w Polsce. Jeszcze w tym roku chce otworzyć kilkadziesiąt sklepów. Będą miały powierzchnię od 500 do 1300 m kw, na ogół w centrach handlowych.

Co prawda przedstawiciele sieci zapewniają, że nie mają na polskim rynku bezpośredniej konkurencji, ale mogą podkopać pozycję Pepco oraz innych dyskontów, w których sporą część oferty stanowią produkty niespożywcze, jak Lidl czy Biedronka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.