Spotkania Warszawskie: porozmawiajmy o robotach. Są dla nas szansą czy zagrożeniem?

Tematem przewodnim najbliższej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata.
Tematem przewodnim najbliższej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata. SpotkaniaWarszawskie.pl
Jak bardzo era robotów wpłynie na gospodarkę, przedsiębiorstwa i społeczeństwo? Czy jest to dla nas szansa czy zagrożenie? Czy jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu? Odpowiedzi poszukają 15 czerwca uczestnicy Spotkań Warszawskich. To największe francusko-polskie forum ekonomiczne. Tym razem tematem przewodnim będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata.

Spotkania Warszawskie to forum francusko-polskie na najwyższym szczeblu. Organizowane są od 2013 roku.

– Tegoroczna debata skupi się na wpływie sztucznej inteligencji i rewolucji technologicznej na zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i ludzi. Czy sztuczna inteligencja ze swoimi wciąż odkrywanymi możliwościami narzuci nowy wzorzec ekonomiczny i społeczny? Czy Polska, Francja, Europa będą potrafiły wykorzystać tę rewolucję i stać się jej aktywnymi podmiotami? – informuje Monika Constant, dyrektor generalna CCIFP (Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej).

Spotkania Warszawskie: terminy i uczestnicy
W tegorocznych Spotkaniach Warszawskich wezmą udział naukowcy i przedsiębiorcy z Francji, między innymi: Luc Ferry, światowej sławy filozof, były minister edukacji, Stéphane Richard, prezes Orange Group, Yves Bonnefont (szef DS Automobiles). Nie zabraknie polskich biznesmenów, naukowców i polityków. W spotkaniu wezmą udział prof. dr hab. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA, Paweł Surówka, prezes PZU SA a także przedstawiciele rządu, świata nauki i kultury. Ciekawie zapowiada się prelekcja zakonnika, o. Macieja Zięby, który jest teologiem, publicystą i fizykiem.

W Spotkaniach będą poruszane tematy dotyczące szans i zagrożeń w związku z postępem technologicznym, który aktualnie się dokonuje, roli robotów i sztucznej inteligencji w rozwoju gospodarki, przemysłu i nauki, potrzebie strategii i regulacji rządowych w tym zakresie, wyzwań dla przedsiębiorstw i systemu edukacji.


Osoby zainteresowane udziałem mogą dowiedzieć się więcej i do 14 czerwca dokonać rejestracji na stronie wydarzenia: www.spotkaniawarszawskie.pl. Sama impreza odbędzie się 15 czerwca.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.