Spotkania Warszawskie: porozmawiajmy o robotach. Są dla nas szansą czy zagrożeniem?

Tematem przewodnim najbliższej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata.
Tematem przewodnim najbliższej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata. SpotkaniaWarszawskie.pl
Jak bardzo era robotów wpłynie na gospodarkę, przedsiębiorstwa i społeczeństwo? Czy jest to dla nas szansa czy zagrożenie? Czy jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu? Odpowiedzi poszukają 15 czerwca uczestnicy Spotkań Warszawskich. To największe francusko-polskie forum ekonomiczne. Tym razem tematem przewodnim będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata.


Spotkania Warszawskie to forum francusko-polskie na najwyższym szczeblu. Organizowane są od 2013 roku.

– Tegoroczna debata skupi się na wpływie sztucznej inteligencji i rewolucji technologicznej na zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i ludzi. Czy sztuczna inteligencja ze swoimi wciąż odkrywanymi możliwościami narzuci nowy wzorzec ekonomiczny i społeczny? Czy Polska, Francja, Europa będą potrafiły wykorzystać tę rewolucję i stać się jej aktywnymi podmiotami? – informuje Monika Constant, dyrektor generalna CCIFP (Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej).

Spotkania Warszawskie: terminy i uczestnicy
W tegorocznych Spotkaniach Warszawskich wezmą udział naukowcy i przedsiębiorcy z Francji, między innymi: Luc Ferry, światowej sławy filozof, były minister edukacji, Stéphane Richard, prezes Orange Group, Yves Bonnefont (szef DS Automobiles). Nie zabraknie polskich biznesmenów, naukowców i polityków. W spotkaniu wezmą udział prof. dr hab. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA, Paweł Surówka, prezes PZU SA a także przedstawiciele rządu, świata nauki i kultury. Ciekawie zapowiada się prelekcja zakonnika, o. Macieja Zięby, który jest teologiem, publicystą i fizykiem.

W Spotkaniach będą poruszane tematy dotyczące szans i zagrożeń w związku z postępem technologicznym, który aktualnie się dokonuje, roli robotów i sztucznej inteligencji w rozwoju gospodarki, przemysłu i nauki, potrzebie strategii i regulacji rządowych w tym zakresie, wyzwań dla przedsiębiorstw i systemu edukacji.


Osoby zainteresowane udziałem mogą dowiedzieć się więcej i do 14 czerwca dokonać rejestracji na stronie wydarzenia: www.spotkaniawarszawskie.pl. Sama impreza odbędzie się 15 czerwca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Prestiżowy konkurs dla polskich start-upów. Najlepsi pojadą do Doliny Krzemowej
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0Trump bije się z Chińczykami, obrywa Polska. Musimy wybrać: pieniądze czy bezpieczeństwo
0 0Już nawet Amerykanie wiedzą, że wizy zostaną zniesione. Oto mocny dowód
0 0Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych