Spotkania Warszawskie: porozmawiajmy o robotach. Są dla nas szansą czy zagrożeniem?

Tematem przewodnim najbliższej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata.
Tematem przewodnim najbliższej edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą (CCIFP) będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata. SpotkaniaWarszawskie.pl
Jak bardzo era robotów wpłynie na gospodarkę, przedsiębiorstwa i społeczeństwo? Czy jest to dla nas szansa czy zagrożenie? Czy jesteśmy gotowi sprostać temu wyzwaniu? Odpowiedzi poszukają 15 czerwca uczestnicy Spotkań Warszawskich. To największe francusko-polskie forum ekonomiczne. Tym razem tematem przewodnim będzie sztuczna inteligencja i jej znaczenie dla rozwoju Polski, Europy i świata.

Spotkania Warszawskie to forum francusko-polskie na najwyższym szczeblu. Organizowane są od 2013 roku.

– Tegoroczna debata skupi się na wpływie sztucznej inteligencji i rewolucji technologicznej na zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i ludzi. Czy sztuczna inteligencja ze swoimi wciąż odkrywanymi możliwościami narzuci nowy wzorzec ekonomiczny i społeczny? Czy Polska, Francja, Europa będą potrafiły wykorzystać tę rewolucję i stać się jej aktywnymi podmiotami? – informuje Monika Constant, dyrektor generalna CCIFP (Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej).

Spotkania Warszawskie: terminy i uczestnicy
W tegorocznych Spotkaniach Warszawskich wezmą udział naukowcy i przedsiębiorcy z Francji, między innymi: Luc Ferry, światowej sławy filozof, były minister edukacji, Stéphane Richard, prezes Orange Group, Yves Bonnefont (szef DS Automobiles). Nie zabraknie polskich biznesmenów, naukowców i polityków. W spotkaniu wezmą udział prof. dr hab. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA, Paweł Surówka, prezes PZU SA a także przedstawiciele rządu, świata nauki i kultury. Ciekawie zapowiada się prelekcja zakonnika, o. Macieja Zięby, który jest teologiem, publicystą i fizykiem.

W Spotkaniach będą poruszane tematy dotyczące szans i zagrożeń w związku z postępem technologicznym, który aktualnie się dokonuje, roli robotów i sztucznej inteligencji w rozwoju gospodarki, przemysłu i nauki, potrzebie strategii i regulacji rządowych w tym zakresie, wyzwań dla przedsiębiorstw i systemu edukacji.


Osoby zainteresowane udziałem mogą dowiedzieć się więcej i do 14 czerwca dokonać rejestracji na stronie wydarzenia: www.spotkaniawarszawskie.pl. Sama impreza odbędzie się 15 czerwca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.