Jeszcze w tym roku w Polsce będzie dostępny internet o prędkości 1 Gbps. Tylko u jednego operatora

UPC będzie pierwszym w Polsce operatorem, który zaproponuje internet o prędkości połączenia 1 Gbps.
UPC będzie pierwszym w Polsce operatorem, który zaproponuje internet o prędkości połączenia 1 Gbps. Fot. 123rf.com
Sieć UPC jeszcze tej jesieni ma zamiar wprowadzić na polski rynek sieć światłowodową umożliwiającą przesył danych z prędkością 1 Gbps – a zatem dwukrotnie „szybszą” od dostepnych obecnie.

Szybki internet w UPC
Z każdym kwartałem coraz więcej naszych klientów ma dostęp do internetu wysokich prędkości – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Robert Redeleanu, prezes zarządu UPC Polska. – Obecnie jesteśmy w stanie zaproponować prędkość 500 Mbps, a jeszcze w tym roku będziemy gotowi z naszym nowym produktem: gigabitowym internetem – kwituje.

UPC będzie drugim w Europie operatorem, który wprowadzi tę innowację. Dodatkowo firma szykuje też inne nowinki technologiczne: modem Connect Box, mający zapewniać najlepszej jakości WiFi w domu i platformę telewizyjną rozrywki Horizon. Do tego dojdzie system Smart WiFi, automatycznie optymalizujący parametry sieci WiFi, Boostery – pozwalające poprawiac zasięg WiFi, a wreszcie aplikację Connect App, ułatwiającą zarządzanie domową siecią.

W Polsce UPC obsługuje 3,3 mln gospodarstw domowych, z modemu Connect Box w jego starszej wersji korzysta z kolei 430 tys. klientów.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.