Rząd zgadza się na nowy program Pralka+. Jest tylko jeden haczyk

Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD
Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD Fot. Grażyna Marks/Agencja Gazeta
Minister przedsiębiorczości i technologii przyznała w rozmowie z money.pl, że patrzy życzliwy okiem na rodzący się program Pralka+. Jest tylko jeden problem – rząd nie ma zamiaru go finansować.

Wyposażenie+
Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD. Kto miałby jednak do niego dopłacać? W zasadzie – nie wiadomo. Producenci zgłosili się z taką inicjatywą do ministerstwa, o czym w rozmowie z money.pl opowiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– Klaster produkujący sprzęt AGD zgłosił się z taką propozycją. Spotkaliśmy się w Specjalnej Stefie Ekonomicznej w Łodzi – relacjonowała pani minister.

Sęk w tym, że resort nie ma zamiaru wykładać na wyposażenie mieszkań ani złotówki. Emilewicz stwierdziła wprawdzie, że „będzie zachęcać” do programu producentów, zastrzegła jednak, że rząd nie ma zamiaru za niego płacić. Ograniczy się co najwyżej do symbolicznego patronatu.

Asertywność Emilewicz nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że rząd ostatnio rozhulał się z obietnicami socjalnymi. Tylko w ostatnim czasie politycy PiS-u obiecali dofinansowanie emerytur ( w formie dopłat od 100 do 500 zł, trzynastej emerytury albo zwolnienia z podatku PIT) oraz zapowiedział rozdanie 300+ na wyprawki szkolne.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.