Rząd zgadza się na nowy program Pralka+. Jest tylko jeden haczyk

Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD
Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD Fot. Grażyna Marks/Agencja Gazeta
Minister przedsiębiorczości i technologii przyznała w rozmowie z money.pl, że patrzy życzliwy okiem na rodzący się program Pralka+. Jest tylko jeden problem – rząd nie ma zamiaru go finansować.


Wyposażenie+
Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD. Kto miałby jednak do niego dopłacać? W zasadzie – nie wiadomo. Producenci zgłosili się z taką inicjatywą do ministerstwa, o czym w rozmowie z money.pl opowiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– Klaster produkujący sprzęt AGD zgłosił się z taką propozycją. Spotkaliśmy się w Specjalnej Stefie Ekonomicznej w Łodzi – relacjonowała pani minister.

Sęk w tym, że resort nie ma zamiaru wykładać na wyposażenie mieszkań ani złotówki. Emilewicz stwierdziła wprawdzie, że „będzie zachęcać” do programu producentów, zastrzegła jednak, że rząd nie ma zamiaru za niego płacić. Ograniczy się co najwyżej do symbolicznego patronatu.

Asertywność Emilewicz nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że rząd ostatnio rozhulał się z obietnicami socjalnymi. Tylko w ostatnim czasie politycy PiS-u obiecali dofinansowanie emerytur ( w formie dopłat od 100 do 500 zł, trzynastej emerytury albo zwolnienia z podatku PIT) oraz zapowiedział rozdanie 300+ na wyprawki szkolne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.