Rząd zgadza się na nowy program Pralka+. Jest tylko jeden haczyk

Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD
Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD Fot. Grażyna Marks/Agencja Gazeta
Minister przedsiębiorczości i technologii przyznała w rozmowie z money.pl, że patrzy życzliwy okiem na rodzący się program Pralka+. Jest tylko jeden problem – rząd nie ma zamiaru go finansować.


Wyposażenie+
Program roboczo nazwany Wyposażenie+ miałby polegać na dofinansowaniu do sprzętu AGD. Kto miałby jednak do niego dopłacać? W zasadzie – nie wiadomo. Producenci zgłosili się z taką inicjatywą do ministerstwa, o czym w rozmowie z money.pl opowiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– Klaster produkujący sprzęt AGD zgłosił się z taką propozycją. Spotkaliśmy się w Specjalnej Stefie Ekonomicznej w Łodzi – relacjonowała pani minister.

Sęk w tym, że resort nie ma zamiaru wykładać na wyposażenie mieszkań ani złotówki. Emilewicz stwierdziła wprawdzie, że „będzie zachęcać” do programu producentów, zastrzegła jednak, że rząd nie ma zamiaru za niego płacić. Ograniczy się co najwyżej do symbolicznego patronatu.

Asertywność Emilewicz nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że rząd ostatnio rozhulał się z obietnicami socjalnymi. Tylko w ostatnim czasie politycy PiS-u obiecali dofinansowanie emerytur ( w formie dopłat od 100 do 500 zł, trzynastej emerytury albo zwolnienia z podatku PIT) oraz zapowiedział rozdanie 300+ na wyprawki szkolne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.