Pracownicy IPN przyznawali sobie sute premie. Rekordzista dostał 70 tysięcy złotych

Prezes IPN Jarosław Szarek tylko w 2017 roku dostał dodatkowo niemal 70 tys. złotych
Prezes IPN Jarosław Szarek tylko w 2017 roku dostał dodatkowo niemal 70 tys. złotych Jan Rusek/Agencja Gazeta
Pracownicy IPN przyznają sobie wysokie premie. Przoduje w nich prezes instytutu Jarosław Szarek, który tylko w 2017 roku dostał dodatkowo niemal 70 tys. złotych – dowiedział się Fakt24.


Dziennik ustalił, że podczas gdy opinia publiczna bulwersowała się wysokimi premiami ministrów rządu Beaty Szydło, w cieniu afery Instytut Pamięci Narodowej przyznawał sobie własne – równie okazałe.

Premie IPN w 2017 i 2018 roku
Najwięcej otrzymał prezes IPN Jarosław Szarek. W 2017 roku zarobił ekstra 66 191,22 zł, w bieżącym roku doszło do tego kolejne 14,7 tys. złotych. A 2018 jeszcze się przecież nie skończył.

Nagrody otrzymali również zastępcy Szarka. Mateusz Szpytma dostał 52 tys. w ubiegłym i 25 tys. zł w tym roku, Jan Baster i Krzysztof Szwagrzyk wzbogacili się natomiast o dodatkowe 52 tys. złotych w 2017 i 16 tys. w 2018 roku.

Wysokość nagród jest porównywalna z tymi, które w ubiegłym roku dostawali członkowie rządu Beaty Szydło. Poszczególni ministrowie dostali dodatkowo od 40 do 82 tys. złotych, co kosztowało budżet ponad 2 mln złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.