Planujesz większe zakupy? Zrób je dziś, przez kolejne 3 niedziele sklepy będą zamknięte

Przed nami aż 3 niedziele z zakazem handlu. Sklepy szykują się na oblężenie w piątki i soboty
Przed nami aż 3 niedziele z zakazem handlu. Sklepy szykują się na oblężenie w piątki i soboty Foto: Waldemar Kompała/Agencja Gazeta
Najbliższa niedziela, w którą będzie można normalnie zrobić zakupy będzie dopiero 29 lipca. 8, 15 i 22 lipca, czyli przez 3 niedziele w miesiącu, większe sklepy zamkną drzwi przed klientami. Bardziej zaradni już dziś szykują się na wielkie zakupy, by uniknąć kolejek w nadchodzące soboty.

Do końca roku pozostało nam tylko 13 handlowych niedziel. W pozostałe sprzedaż w większości sklepów będzie zakazana. W zasadzie w każdy piątkowy wieczór i sobotę, które poprzedzają niedzielę z zakazem handlu, w supermarketach i dyskontach gromadzą się duże kolejki.

W najbliższe piątki i soboty może być jeszcze gorzej, bo zakupów w niedziele nie będzie można robić aż przez 3 tygodnie. Dla wielu osób weekend jest jedynym momentem, by zapełnić lodówkę i spiżarnię, poszukać mebli czy elektroniki.

W nadchodzące niedziele będą otwarte jedynie małe sklepy, prowadzone przez właścicieli oraz stacje benzynowe. To właśnie stacje są największym beneficjentem zakazu handlu – sprzedaż w tych placówkach wzrosła w kwietniu tego roku aż o 27 proc. - wynika z danych firmy Nielsen, podawanych przez TVN24BiS.pl. Kwiecień był również bardzo ciężkim zakupowo miesiącem. Aż 4 z 5 niedziel były objęte zakazem handlu.

To, czy sklepy przestrzegają zakazu, sprawdza Państwowa Inspekcja Pracy. W niehandlowe niedziele do pracy rusza ok. 900 osób. Do tej pory inspektorzy przeprowadzili 8,3 tys. kontroli, ale na gorącym uczynku złapali jedynie 7 proc. skontrolowanych sklepów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.