Koniec eldorado na OLX. Serwis wprowadza opłaty dla sprzedawców

Koniec z całkiem bezpłatnym OLX. Serwis wprowadza opłaty dla dużych sprzedawców
Koniec z całkiem bezpłatnym OLX. Serwis wprowadza opłaty dla dużych sprzedawców Fot. Małgorzta Kujawka / Agencja Gazeta
Zarządzający platformą handlową OLX dostrzegli, że swoje towary wystawia coraz więcej profesjonalnych firm. Postanowili więc w niektórych kategoriach wprowadzić opłaty – ale tylko dla tych, którzy sprzedają bardzo dużo sprzętu.

Jak donosi RadioZet.pl, nowy cennik zaczyna obowiązywać 10 lipca 2018 roku.

Pierwsze zmiany dotkną kategorii „elektronika”. Dotyczą one limitów liczby bezpłatnych ogłoszeń sprzedaży, jakie można zamieścić w serwisie. Za darmo wystawimy od 3 do 5 ogłoszeń miesięcznie. Kolejne będą kosztować od 1 do 6 złotych.

Co to oznacza w praktyce?
Co miesiąc możemy wystawić bezpłatnie 3 ogłoszenia o sprzedaży tabletu, telewizora czy aparatu fotograficznego. Za każde następne dopłacimy 4 złote. Limity różnią się w zależności od produktu. Za darmo można wystawić np. 5 gier lub konsoli a przekroczenie tej liczby będzie wymagało dopłaty 2 zł od ogłoszenia. Najdroższe będą telefony komórkowe – opłata za ogłoszenie poza limitem sięgnie 6 złotych.

OLX chce jednocześnie skłonić dużych sprzedawców do kupna pakietów ogłoszeń. W hurcie są bowiem dużo tańsze. Do wyboru będą zestawy 10, 20, 50 i 100 ogłoszeń w cenie od 10 do 492 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.