Koniec eldorado na OLX. Serwis wprowadza opłaty dla sprzedawców

Koniec z całkiem bezpłatnym OLX. Serwis wprowadza opłaty dla dużych sprzedawców
Koniec z całkiem bezpłatnym OLX. Serwis wprowadza opłaty dla dużych sprzedawców Fot. Małgorzta Kujawka / Agencja Gazeta
Zarządzający platformą handlową OLX dostrzegli, że swoje towary wystawia coraz więcej profesjonalnych firm. Postanowili więc w niektórych kategoriach wprowadzić opłaty – ale tylko dla tych, którzy sprzedają bardzo dużo sprzętu.

Jak donosi RadioZet.pl, nowy cennik zaczyna obowiązywać 10 lipca 2018 roku.

Pierwsze zmiany dotkną kategorii „elektronika”. Dotyczą one limitów liczby bezpłatnych ogłoszeń sprzedaży, jakie można zamieścić w serwisie. Za darmo wystawimy od 3 do 5 ogłoszeń miesięcznie. Kolejne będą kosztować od 1 do 6 złotych.

Co to oznacza w praktyce?
Co miesiąc możemy wystawić bezpłatnie 3 ogłoszenia o sprzedaży tabletu, telewizora czy aparatu fotograficznego. Za każde następne dopłacimy 4 złote. Limity różnią się w zależności od produktu. Za darmo można wystawić np. 5 gier lub konsoli a przekroczenie tej liczby będzie wymagało dopłaty 2 zł od ogłoszenia. Najdroższe będą telefony komórkowe – opłata za ogłoszenie poza limitem sięgnie 6 złotych.

OLX chce jednocześnie skłonić dużych sprzedawców do kupna pakietów ogłoszeń. W hurcie są bowiem dużo tańsze. Do wyboru będą zestawy 10, 20, 50 i 100 ogłoszeń w cenie od 10 do 492 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.