Mark ma więcej pieniędzy, niż Warren. 88 latek pobity przez 34-latka

Mark Zuckerberg trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie
Mark Zuckerberg trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie Fot. YouTube / The Telegraph
W rankingu najbogatszych ludzi świata zaszła historyczna zmiana. Z pierwszej trójki wypadł Warren Buffett, jego miejsce zajął Mark Zuckerberg. Wygląda na to, że obaj niespecjalnie się tym przejęli.

Warren Buffett ma dziś 88 lat i jest żywą legendą inwestorów. Legendą jest też Mark Zuckerberg, który w końcu wdarł się do pierwszej trójki najbogatszych ludzi na świecie.

Obaj niewiele zrobili, by zmienić ten stan rzeczy – po prostu akcje Facebooka wzrosły na giełdzie o 2,4 proc., dzięki czemu majątek Zucka oszacowano na 81,6 mld dolarów. Buffett pozostał w tyle dosłownie o grosze – dał się wyprzedzić o 400 mln dolarów.

Pierwsze dwa miejsca na liście zajmują Jeff Bezos, twórca Amazona (142 mld dolarów) i Bill Gates (94,2 mld). Trzecie miejsce Zuckerberga oznacza, że po raz pierwszy podium Bloomberg Billionaires Index obsadzili miliarderzy, którzy zrobili biznes na nowych technologiach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.