Małżonkowie pozwali fotografa za zdjęcia ze ślubu. Partacz musi im zapłacić 15 000 zł

Fotograf zepsuł im ślubną sesję - musi zapłacić 15 000 zł odszkodowania
Fotograf zepsuł im ślubną sesję - musi zapłacić 15 000 zł odszkodowania Foto: Kaboompics.com
Dwójka Polaków nie szczędziła pieniędzy na zdjęcia i film ze swojego ślubu. Byli gotowi zapłacić 7 000 złotych za utrwalenie wspomnień z uroczystości. Ale fotograf się nie popisał – sam będzie musiał zapłacić aż 15 000 zł zadośćuczynienia. To precedensowy wyrok w Polsce.

Para Polaków (Karina i Damian) na co dzień mieszka w Irlandii, ale ślub i wesele organizowali w Polsce. Wynajęli fotografa, by zrobił im zdjęcia i nakręcił film. Wszystko szło dobrze – podczas ślubu było dwóch operatorów i kamera na dronie.

Problemy zaczęły się, gdy trzeba było zrobić sesję plenerową. Zaplanowano ją na nieco późniejszy okres – pisze RP.pl.

Niestety na początku lipca, na kiedy umówiono termin, fotograf nie odbierał telefonów. Nie zrobił im zdjęć przed powrotem do Irlandii. Po jakimś czasie zaproponował wrzesień. Para się zgodziła, ale sesja znowu nie doszła do skutku. Fotograf przełożył termin na początek listopada. Ta sesja się odbyła, ale okazała się niewypałem.

Co poszło nie tak?
Było zimno, niedawna panna młoda zdążyła już przytyć i nie prezentowała się tak dobrze, jak podczas ślubu. Małżonkowie chcieli, by sesja odbyła się we wnętrzu, a nie w plenerze. Fotograf na to nie przystał, więc zrezygnowali z materiału filmowego. Pani Karina i tak zdążyła się przeziębić.

Małżonkowie chcieli całkiem zrezygnować z tego materiału, ale fotograf zapronował spotkanie. Gdy do niego przylecieli, okazało się, że wyjechał na narty.

Zirytowani takim podejściem pozwali go i Sąd Rejonowy w Tarnowie przyznał im 15 000 złotych zadośćuczynienia. Zauważył przy tym, że małżonkowie wykazali się wyjątkową determinacją w celu wykonania umowy. A sesja została przeprowadzona nieprofesjonalnie, nawet ekipa nie była w pełni sprawna: fotograf nie miał w pełni sprawnej ręki, a jego pomocnik był pod wpływem alkoholu.


Ten przełomowy wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.