Kuriozalny pomysł MEN. Resort chce ukierunkować zawodowo przedszkolaków

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi 123rf.com/Ian Allenden/zdjęcie seryjne
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi. Projekt resortu zakłada, że wykwalifikowani specjaliści będą pomagać w wytyczaniu ścieżki kariery.

O pomyśle ministerstwa donosi „Gazeta Wyborcza”. Według ustaleń dziennika projekt, w ramach którego do polskich przedszkoli zostaną wysłani doradcy zawodowi, pod koniec maja został skierowany do konsultacji społecznych.

Kiedy podjąć decyzję o pierwszej pracy?
MEN chce, by fachowcy nauczyli dzieci, jak opowiadać o sobie, swoich pragnieniach, a także (poprzez odgrywanie scenek) sprawdzać się w różnych rolach życiowych.

– Regulacje zakładają również, że podczas kolejnych lat edukacji, zajęcia, które pomogą wyznaczyć dzieciom ścieżkę kariery będą rozwijane i kontynuowane. Prowadzić je mają wykwalifikowani doradcy zawodowi – pisze gazeta.

Pomysłem nie są jednak zachwyceni opiekunowie dzieci. Zauważają, że „wiek przedszkolny to czas zabawy”, a pierwsze wybory dotyczące przyszłej pracy często nijak mają się do późniejszych, już bardziej świadomych wyborów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.