Kuriozalny pomysł MEN. Resort chce ukierunkować zawodowo przedszkolaków

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi 123rf.com/Ian Allenden/zdjęcie seryjne
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by przedszkolakami zajęli się doradcy zawodowi. Projekt resortu zakłada, że wykwalifikowani specjaliści będą pomagać w wytyczaniu ścieżki kariery.

O pomyśle ministerstwa donosi „Gazeta Wyborcza”. Według ustaleń dziennika projekt, w ramach którego do polskich przedszkoli zostaną wysłani doradcy zawodowi, pod koniec maja został skierowany do konsultacji społecznych.

Kiedy podjąć decyzję o pierwszej pracy?
MEN chce, by fachowcy nauczyli dzieci, jak opowiadać o sobie, swoich pragnieniach, a także (poprzez odgrywanie scenek) sprawdzać się w różnych rolach życiowych.

– Regulacje zakładają również, że podczas kolejnych lat edukacji, zajęcia, które pomogą wyznaczyć dzieciom ścieżkę kariery będą rozwijane i kontynuowane. Prowadzić je mają wykwalifikowani doradcy zawodowi – pisze gazeta.

Pomysłem nie są jednak zachwyceni opiekunowie dzieci. Zauważają, że „wiek przedszkolny to czas zabawy”, a pierwsze wybory dotyczące przyszłej pracy często nijak mają się do późniejszych, już bardziej świadomych wyborów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.