Apple pokazał „najpotężniejszego MacBooka Pro w historii”. Ta bestia ma jednak swoją cenę

Apple pokazał właśnie odświeżone MacBooki Pro
Apple pokazał właśnie odświeżone MacBooki Pro youtube.com/AppleInsider
Apple pokazał właśnie odświeżone MacBooki Pro. Jego bardziej wypasiona wersja już dawno temu została ogłoszona przez giganta z Cupertino „najpotężniejszym MacBookiem w historii”. Ta moc ma jednak dość wysoką cenę. W najdroższej konfiguracji nowy MacBook Pro kosztować może nawet 30 tys. zł.

Nowa linia MacBooków Pro obejmuje dwie wielkości wyświetlacza – 13 i 15-calową. Ceny mniejszych modeli zaczynają się od 8999 zł. Są one wyposażone w 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7 lub Core i9 taktowany zegarem do 2,9 GHz i Turbo Boostem do 4,8 GHz. Mają do 32 GB pamięci RAM i kartę graficzną Radeon Pro z 4 GB pamięci.

Prawdziwe pole do popisu użytkownik będzie miał jednak dopiero w przypadku większego – 15 calowego modelu, którego ceny zaczynają się od 11199 zł. Ten dostał od producenta 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7 lub Core i9 taktowany zegarem do 2,9 GHz i Turbo Boostem do 4,8 GHz ("który działa do 70 procent szybciej niż jednostka poprzedniej generacji" - pisze Apple). Pamięć RAM i karta graficzna pozostają te same, jak w przypadku 13-calowej wersji.

Urządzenia wzbogacono również o funkcję "bezpiecznego włączania", dzięki której komputer uruchamia zawsze prawidłowy system operacyjny, nawet jeżeli jest zawirusowany. Nowe MacBooki mają także wyświetlacze True Tone, które dostosowują kolory na wyświetlaczu do światła wokół. Nasz ekran będzie więc inaczej wyglądał w zależności od tego, czy jesteśmy aktualnie na zewnątrz czy w pomieszczeniu.


Nowe MacBooki Pro można już zamawiać poprzez oficjalną stronę internetową Apple.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.