Przez ten błąd gra zaliczyła totalną klapę. Jej fan naprawił go po 5 latach w banalnie prosty sposób

Gra Aliens: Colonial Marines zapowiadała się bardzo dobrze, po premierze została jednak zmiażdżona w recenzjach
Gra Aliens: Colonial Marines zapowiadała się bardzo dobrze, po premierze została jednak zmiażdżona w recenzjach youtube.com/Gamezilla
Wydana w 2013 roku gra Aliens: Colonial Marines zapowiadała się bardzo dobrze, po premierze została jednak zmiażdżona w recenzjach. Jednym z przyczyn jej porażki był bardzo niski poziom sztucznej inteligencji. Po latach okazało się, że można było go naprawić w bardzo prosty sposób.

- Kampania singlowa w Aliens: Colonial Marines to jakieś pięć, może pięć i pół godziny grania. Miałem dość po godzinie. Po trzech chciałem sobie odgryźć którąś kończynę, jak zwierzę schwytane w potrzask – pisał 5 lat temu o Aliens: Colonial Marines recenzent portalu gram.pl.

Wśród całej litanii zarzutów pojawił się również wątek sztucznej inteligencji, która była, mówiąc potocznie – całkowicie skopana. Graczy irytowało głównie to, że potwory wręcz pchały się na muszki ich karabinów, sprawiając wrażenie pozbawionych instynktu samozachowawczego.

Po latach ten poważny błąd naprawił jeden z graczy. Okazało się, że wystarczyło zmienić jedną literę w kodzie pliku instalowanego z grą. Użytkownik jamesdickinson963 we wpisie na portalu ModDB wyjaśnia, że źle napisana linijka kodu przestała działać. A odpowiadała ona za przypisanie potwora do lokalizacji, dzięki czemu ten wiedział, w jaki sposób ma się poruszać.


Cała zmiana polegała na usunięciu literki w jednym z plików .INI, znajdującym się domyślnie w lokalizacji Dokumenty\My Games\Aliens Colonial Marines\PecanGame\Config\PecanEngine.ini. Ten kod to:

ClassRemapping=PecanGame.PecanSeqAct_AttachXenoToTether -> PecanGame.PecanSeqAct_AttachPawnToTeather

i należy w nim wykasować literę „a”:
ClassRemapping=PecanGame.PecanSeqAct_AttachXenoToTether -> PecanGame.PecanSeqAct_AttachPawnToTether

Efekt tej drobnej korekty jest zdumiewający. Tak wygląda Aliens: Colonial Marines przed przeprawieniem kodu:


A tak już po dokonaniu całej operacji:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.