Koniec drwin z Toblerone. Słynna czekolada znów będzie wyglądać, jak dawniej

Czekolada Toblerone, po dwóch latach zmienionej wersji, znów będzie wyglądać jak dawniej
Czekolada Toblerone, po dwóch latach zmienionej wersji, znów będzie wyglądać jak dawniej flickr.com / fot. Jules / CC BY 2.0
Absurdalnie duże odstępy w „ulepszonej” odsłonie czekolady Toblerone jednych rozbawiły, innych doprowadziły do wściekłości. Firma, po dwóch latach zmagania z nietrafioną wersją słynnego batonika, zdecydowała się przywrócić mu oryginalny kształt, jak podaje BBC.


W 2016 roku producenci kultowych trójkątów Toblerone zdecydowali się na wyjątkowo odważny krok. Chcąc uniknąć podwyżki cen, znacząco zmienili kształt czekolady, zmniejszając jej masę. W efekcie odległości między trójkątami drastycznie się zwiększyły, a kawałki trójkątów wyglądały na o połowę mniejsze.

To, że nowa odsłona nie trafiła do lojalnych fanów marki, byłoby wielkim niedopowiedzeniem. Internet wręcz pękał od rozżalenia i szyderczych żartów skierowanych w stronę zmniejszonych czekoladek. Jedni domagali się przywrócenia starej wersji trójkątów. Inni kpili, że podczas jedzenia zgubili buta, po czym znaleźli go w wielkich odstępach między kawałkami.

Stare, ale jare

Nowa odsłona Toblerone wytrwała na rynku dwa lata. Producent Mondelez International uznał jednak, że w dłuższej perspektywie nie spełniła ona oczekiwań klientów. Czekolada wraca zatem do oryginalnego kształtu - zamiast 150, będzie znów ważyła 200 gram, zaś trójkąty odzyskają dawne oblicze.

Jednocześnie firma podkreśla, że decyzja nie jest spowodowana spadkiem sprzedaży 150-gramowego batonika. Wręcz przeciwnie – Mondelez International twierdzi, że 2017 r. był dla firmy fantastyczny, a po zmianie kształtu sprzedaż czekolady wzrosła.

Toblerone to szwajcarska marka czekolady, która powstała w 1908 roku. Od początku wyróżniał ją charakterystyczny trójkątny kształt kostek. Pierwszym produktem była czekolada mleczna z nugatem miodowo-migdałowym. Miała podłużny kształt, który przetrwał do dziś. 
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.