Rząd wyszykował kolejną ofertę dla rodzin wielodzietnych. „Mama+” ma kosztować miliard złotych

Po wprowadzeniu 500+ rząd szykuje kolejny projekt, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym
Po wprowadzeniu 500+ rząd szykuje kolejny projekt, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta
Po wprowadzeniu 500+ rząd szykuje kolejny projekt, który ma pomóc finansowo rodzinom wielodzietnym. Tym razem chodzi o gwarantowane emerytury dla matek, które mają co najmniej czworo dzieci.

– Jeśli chodzi o emerytury dla matek mających co najmniej czworo dzieci, jest już gotowa pierwsza wersja projektu. Jeśli będzie akceptacja premiera, skierujemy go do konsultacji. Chcemy, żeby odbyły się one w okresie wakacyjnym, a we wrześniu ustawa mogłaby trafić do Sejmu. Od nowego roku mogłaby zacząć obowiązywać – ogłosiła wicepremier Beata Szydło na łamach „Gościa Niedzielnego”.

Emerytura dla matek
Szydło tłumaczy, że celem ustawy jest docenienie matek. Dzięki niej kobiety, które zajmowały się domem i nigdy nie pracowały dostaną najniższą emeryturę, która wynosi w tej chwili 1029,80 zł. – Jeśli otrzymują mniej, niż wynosi najniższa emerytura, zostanie ona dopełniona do jej wysokości – precyzowała.

Robocza nazwa programu to "Mama+". Wicepremier zastrzegła jednak, że z gwarantowanej emerytury będą mogli korzystać także mężczyźni. Według pierwszych orientacyjnych szacunków przeprowadzonych przez ministerstwo pracy koszt wprowadzenia programu to 915 mln złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.