Popularna youtuberka została spytana o zarobki. Wyśpiewała wszystko jak na spowiedzi

Ile można zarobić na własnym vlogu na Youtubie? Opowiada o tym Weronika Truszczyńska
Ile można zarobić na własnym vlogu na Youtubie? Opowiada o tym Weronika Truszczyńska youtube.com/Weronika Truszczyńska
Weronika Truszczyńska to znana polska youtuberka z ponad 250 tys. subskrypcji na koncie. Mieszkająca na co dzień w Chinach autorka wykazała się ogromną otwartością w kwestii zarobków. Dopytywana przez widzów za co utrzymuje się w Szanghaju, podała dokładne kwoty, które otrzymuje dzięki vlogerskiej działalności.

Weronika Truszczyńska to Polka, która na co dzień studiuje w Szanghaju. Na swoim vlogu opowiada o codziennym życiu w jednym z największych chińskich miast, przybliża widzom chińską kulturę, pokazuje zwyczaje mieszkańców. Jej popularność wzrosła jeszcze po nakręceniu kilku wspólnych odcinków z Krzysztofem Gonciarzem.

Zarobki na YouTube
– Ostatnio co najmniej kilka razy w tygodniu dostaje od widzów maile z zapytaniami, żebym poruszyła kwestię finansową mojego zamieszkania i pobytu w Chinach – zaczęła jeden ze swoich ostatnich vlogów Truszczyńska. – Zdaję sobie sprawę, że ogląda mnie sporo początkujących youtuberów, którzy może chcieliby się dowiedzieć, jak się zarabia na YouTubie – kontynuowała.

Zarobki z AdSense (reklamy wyświetlane na stronach) dają jej, w zależności od miesiąca, od 2,5 do 3,5 tys. złotych.

Największe, ale i „najbardziej nieregularne” źródło zarobków to jednak współpraca z markami. Truszczyńska opowiada, że zdarzało jej się współpracować m.in. z Lidlem i Electroluxem. Dolny próg za promocję firmy określiła na 7 tys. zł. – Najwięcej, ile zarobiłam, to 15 tys. złotych – przyznaje.
Pieniądze zarabia również na reklamach na Facebooku czy na Instagramie (gdzie ma kolejne 40 tys. obserwujących). – To 1-3 tys. złotych – opowiada.


Youtuberka zaznacza jednak, że podstawowym źródłem dochodów pozostaje dla niej stypendium od rządu chińskiego. Te wynosić ma 3,2 tys juanów, czyli ok. 1,7 tys. złotych.

– Czy z YouTube'a można wyżyć na dobrym poziomie w Szanghaju? Jednego miesiąca zdarzają się dwie współprace i zarabiam kilkanaście tysięcy, a potem przez dwa miesiące nie ma nic. Więc wypadałoby trochę odłożyć, a nie szastać pieniędzmi na prawo i lewo, żeby potem nie mieć za co jeść – puentuje.

Zarobki, które w polskich warunkach uchodziłyby za bardzo dobre, w Szanghaju nie robią już takiego wrażenia. Truszczyńska przyznała, że za samo mieszkanie płaci miesięcznie 4 tys. złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.