Popularna youtuberka została spytana o zarobki. Wyśpiewała wszystko jak na spowiedzi

Ile można zarobić na własnym vlogu na Youtubie? Opowiada o tym Weronika Truszczyńska
Ile można zarobić na własnym vlogu na Youtubie? Opowiada o tym Weronika Truszczyńska youtube.com/Weronika Truszczyńska
Weronika Truszczyńska to znana polska youtuberka z ponad 250 tys. subskrypcji na koncie. Mieszkająca na co dzień w Chinach autorka wykazała się ogromną otwartością w kwestii zarobków. Dopytywana przez widzów za co utrzymuje się w Szanghaju, podała dokładne kwoty, które otrzymuje dzięki vlogerskiej działalności.

Weronika Truszczyńska to Polka, która na co dzień studiuje w Szanghaju. Na swoim vlogu opowiada o codziennym życiu w jednym z największych chińskich miast, przybliża widzom chińską kulturę, pokazuje zwyczaje mieszkańców. Jej popularność wzrosła jeszcze po nakręceniu kilku wspólnych odcinków z Krzysztofem Gonciarzem.

Zarobki na YouTube
– Ostatnio co najmniej kilka razy w tygodniu dostaje od widzów maile z zapytaniami, żebym poruszyła kwestię finansową mojego zamieszkania i pobytu w Chinach – zaczęła jeden ze swoich ostatnich vlogów Truszczyńska. – Zdaję sobie sprawę, że ogląda mnie sporo początkujących youtuberów, którzy może chcieliby się dowiedzieć, jak się zarabia na YouTubie – kontynuowała.

Zarobki z AdSense (reklamy wyświetlane na stronach) dają jej, w zależności od miesiąca, od 2,5 do 3,5 tys. złotych.

Największe, ale i „najbardziej nieregularne” źródło zarobków to jednak współpraca z markami. Truszczyńska opowiada, że zdarzało jej się współpracować m.in. z Lidlem i Electroluxem. Dolny próg za promocję firmy określiła na 7 tys. zł. – Najwięcej, ile zarobiłam, to 15 tys. złotych – przyznaje.
Pieniądze zarabia również na reklamach na Facebooku czy na Instagramie (gdzie ma kolejne 40 tys. obserwujących). – To 1-3 tys. złotych – opowiada.


Youtuberka zaznacza jednak, że podstawowym źródłem dochodów pozostaje dla niej stypendium od rządu chińskiego. Te wynosić ma 3,2 tys juanów, czyli ok. 1,7 tys. złotych.

– Czy z YouTube'a można wyżyć na dobrym poziomie w Szanghaju? Jednego miesiąca zdarzają się dwie współprace i zarabiam kilkanaście tysięcy, a potem przez dwa miesiące nie ma nic. Więc wypadałoby trochę odłożyć, a nie szastać pieniędzmi na prawo i lewo, żeby potem nie mieć za co jeść – puentuje.

Zarobki, które w polskich warunkach uchodziłyby za bardzo dobre, w Szanghaju nie robią już takiego wrażenia. Truszczyńska przyznała, że za samo mieszkanie płaci miesięcznie 4 tys. złotych.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.