Plastik w pomidorach z Lidla. Zwróć je do sklepu, sieć oddaje pieniądze

W pomidorach z Lidla może być plastik, sieć apeluje o zwracanie ich do sklepów
W pomidorach z Lidla może być plastik, sieć apeluje o zwracanie ich do sklepów Foto: Kuba Atys / Agencja Gazeta
Uwaga, klienci Lidla – sieć wycofuje ze sprzedaży kolejny w ostatnich dniach produkt. Tym razem są to pomidory w puszce, do których mogły dostać się kawałki plastiku. Jeśli ktoś je kupił, nie powinien ich spożywać, lecz oddać do sklepu. Najbliższego, nie potrzeba nawet paragonu.

Nie wiadomo dokładnie, jak doszło do tego, że w puszkach z pomidorami znalazł się plastik. Sieć twierdzi, że są to zanieczyszczenia w postaci "plastikowego ciała obcego".

Wszystko wskazuje na błąd lub awarię w procesie produkcji. Spożycie pomidorów może grozić zranieniem.

Które pomidory z Lidla są zagrożone?
Ostrzeżenie, które wystosował Lidl, dotyczy krojonych pomidorów w puszkach:
- "Freshona" Krojone pomidory sort bazylia,
- "Italiamo" Krojone pomidory sort bazylia.

Oba produkty mają datę minimalnej trwałości 31.12.2020 r. i pochodzą z partii oznaczonych numerem L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

Sieć przeprasza i apeluje do klientów, którzy kupili te produkty, by zwrócili je do sklepu. Można to zrobić w dowolnej placówce sieci, nie trzeba mieć paragonu. Oczywiście Lidl zwraca pieniądze za te zakupy.

– Pozostałe produkty wyżej wymienionych marek nie podlegają wycofaniu - czytamy w komunikacie sieci.

Zaledwie kilka tygodni temu Lidl był zmuszony wycofać ze swoich sklepów partię papryki. Powodem było przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. Spożycie tej substancji w dużej dawce mogło skutkować biegunką i częstym oddawaniem moczu.

Błędu nie ustrzegł się niedawno również dostawca Biedronki. W mrożonkach mogły znaleźć się groźne dla ludzi bakterie listerii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.