Walka z Czarnym Kotem zajęła 20 lat. W końcu słynna samowolka zostanie zburzona

Po 20 latach rozpraw, słynna samowolka budowlana, hotel Czarny Kot, może zostać w końcu zburzony
Po 20 latach rozpraw, słynna samowolka budowlana, hotel Czarny Kot, może zostać w końcu zburzony Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Czarny Kot to hotel z ofertą rozrywkową, znajduje się w Warszawie przy rondzie Zgrupowania AK Radosław (d. Rondo Babka), blisko centrum handlowego Arkadia. Został zbudowany nielegalnie i od lat jest rozbudowywany. Kończy się właśnie sądowa batalia o jego rozebranie.

Właściciele hotelu od lat kompletnie ignorowali prawo budowlane. "Czarny kot" powstał bez pozwolenia na budowę, warszawski nadzór już 3 razy wydawał nakaz rozbiórki. To typowy "gargamel", klockowaty budynek, do którego poprzylepiano baszty, wieżyczki, dodatkowe piętra i dobudówki.

Za każdym razem właściciele się odwoływali a sprawy trafiały do sądów. 25 września ma się odbyć teoretycznie ostatnia już rozprawa przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Nadzór budowlany jest dobrej myśli i ma nadzieję, że po tym dniu „Czarny kot” będzie musiał być rozebrany na koszt właściciela. W ten sposób zakończy się trwająca dwie dekady batalia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.