Walka z Czarnym Kotem zajęła 20 lat. W końcu słynna samowolka zostanie zburzona

Po 20 latach rozpraw, słynna samowolka budowlana, hotel Czarny Kot, może zostać w końcu zburzony
Po 20 latach rozpraw, słynna samowolka budowlana, hotel Czarny Kot, może zostać w końcu zburzony Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Czarny Kot to hotel z ofertą rozrywkową, znajduje się w Warszawie przy rondzie Zgrupowania AK Radosław (d. Rondo Babka), blisko centrum handlowego Arkadia. Został zbudowany nielegalnie i od lat jest rozbudowywany. Kończy się właśnie sądowa batalia o jego rozebranie.

Właściciele hotelu od lat kompletnie ignorowali prawo budowlane. "Czarny kot" powstał bez pozwolenia na budowę, warszawski nadzór już 3 razy wydawał nakaz rozbiórki. To typowy "gargamel", klockowaty budynek, do którego poprzylepiano baszty, wieżyczki, dodatkowe piętra i dobudówki.

Za każdym razem właściciele się odwoływali a sprawy trafiały do sądów. 25 września ma się odbyć teoretycznie ostatnia już rozprawa przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Nadzór budowlany jest dobrej myśli i ma nadzieję, że po tym dniu „Czarny kot” będzie musiał być rozebrany na koszt właściciela. W ten sposób zakończy się trwająca dwie dekady batalia.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.