Walka z Czarnym Kotem zajęła 20 lat. W końcu słynna samowolka zostanie zburzona

Po 20 latach rozpraw, słynna samowolka budowlana, hotel Czarny Kot, może zostać w końcu zburzony
Po 20 latach rozpraw, słynna samowolka budowlana, hotel Czarny Kot, może zostać w końcu zburzony Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Czarny Kot to hotel z ofertą rozrywkową, znajduje się w Warszawie przy rondzie Zgrupowania AK Radosław (d. Rondo Babka), blisko centrum handlowego Arkadia. Został zbudowany nielegalnie i od lat jest rozbudowywany. Kończy się właśnie sądowa batalia o jego rozebranie.

Właściciele hotelu od lat kompletnie ignorowali prawo budowlane. "Czarny kot" powstał bez pozwolenia na budowę, warszawski nadzór już 3 razy wydawał nakaz rozbiórki. To typowy "gargamel", klockowaty budynek, do którego poprzylepiano baszty, wieżyczki, dodatkowe piętra i dobudówki.

Za każdym razem właściciele się odwoływali a sprawy trafiały do sądów. 25 września ma się odbyć teoretycznie ostatnia już rozprawa przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Nadzór budowlany jest dobrej myśli i ma nadzieję, że po tym dniu „Czarny kot” będzie musiał być rozebrany na koszt właściciela. W ten sposób zakończy się trwająca dwie dekady batalia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.