Drożne drogi ewakuacyjne, albo pozamykamy wam sklepy. Strażacy grożą Biedronce

W wielu sklepach Biedronki towary zagradzają drogi ewakuacyjne
W wielu sklepach Biedronki towary zagradzają drogi ewakuacyjne mat. prasowe
To, że w wielu sklepach sieci Biedronka nagminnie łamane są przepisy przeciwpożarowe, nie jest nowością. W końcu straż pożarna dostrzegła problem i fakt, że sieć niewiele sobie z nich robi. Strażacy zagrozili, że będą zamykać sklepy, które zastawiają drogi ewakuacyjne i hydranty kartonami z towarem.

Kilka tygodni temu klienci Biedronek – ale i innych dyskontów i marketów – zaczęli dostrzegać, że poustawiane tu i ówdzie towary zagradzają drogę do hydrantów i alarmów przeciwpożarowych. Co gorsza – kartonami i paletami są zastawione wyjścia ewakuacyjne.

Pół biedy, gdyby na drodze ucieczki stało kilka kartonów z chipsami. Ale wyjścia potrafią być zagrodzone na przykład paletą z sokami, której nikt nie sforsuje. Biedronka publicznie obiecała poprawę, po czym okazało się, że w wielu sklepach jest, jak było.

Za to pojawiły się zakazy fotografowania, które zdaniem wielu osób miały uniemożliwić dokumentowanie nieprawidłowości.

Strażacy wzięli się za Biedronkę
Problem dostrzegła w końcu straż pożarna, która zaczęła wystawiać mandaty za łamanie przepisów ppoż. Teraz – widząc, że nic to nie dało – grozi, że sklepy z niedrożnymi drogami ewakuacji będą po prostu zamykane. Straż ma takie prawo, jeśli uzna, że obiekt zagraża życiu i zdrowiu klientów.


– Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski wezwał właściciela sieci do zapewnienia zarówno klientom, jak i pracownikom możliwości ewakuacji w razie pożaru, poprzez podjęcie skutecznych działań zapewniających w sposób ciągły wymaganego prawem stanu bezpieczeństwa pożarowego w sklepach sieci Biedronka. Wskazał przy tym na skutki prawne dalszych zaniechań, nie wykluczając potrzeby wydawania decyzji zakazujących dalszej eksploatacji obiektów […] – napisał do Gazety Wyborczej starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.