Drożne drogi ewakuacyjne, albo pozamykamy wam sklepy. Strażacy grożą Biedronce

W wielu sklepach Biedronki towary zagradzają drogi ewakuacyjne
W wielu sklepach Biedronki towary zagradzają drogi ewakuacyjne mat. prasowe
To, że w wielu sklepach sieci Biedronka nagminnie łamane są przepisy przeciwpożarowe, nie jest nowością. W końcu straż pożarna dostrzegła problem i fakt, że sieć niewiele sobie z nich robi. Strażacy zagrozili, że będą zamykać sklepy, które zastawiają drogi ewakuacyjne i hydranty kartonami z towarem.

Kilka tygodni temu klienci Biedronek – ale i innych dyskontów i marketów – zaczęli dostrzegać, że poustawiane tu i ówdzie towary zagradzają drogę do hydrantów i alarmów przeciwpożarowych. Co gorsza – kartonami i paletami są zastawione wyjścia ewakuacyjne.

Pół biedy, gdyby na drodze ucieczki stało kilka kartonów z chipsami. Ale wyjścia potrafią być zagrodzone na przykład paletą z sokami, której nikt nie sforsuje. Biedronka publicznie obiecała poprawę, po czym okazało się, że w wielu sklepach jest, jak było.

Za to pojawiły się zakazy fotografowania, które zdaniem wielu osób miały uniemożliwić dokumentowanie nieprawidłowości.

Strażacy wzięli się za Biedronkę
Problem dostrzegła w końcu straż pożarna, która zaczęła wystawiać mandaty za łamanie przepisów ppoż. Teraz – widząc, że nic to nie dało – grozi, że sklepy z niedrożnymi drogami ewakuacji będą po prostu zamykane. Straż ma takie prawo, jeśli uzna, że obiekt zagraża życiu i zdrowiu klientów.


– Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski wezwał właściciela sieci do zapewnienia zarówno klientom, jak i pracownikom możliwości ewakuacji w razie pożaru, poprzez podjęcie skutecznych działań zapewniających w sposób ciągły wymaganego prawem stanu bezpieczeństwa pożarowego w sklepach sieci Biedronka. Wskazał przy tym na skutki prawne dalszych zaniechań, nie wykluczając potrzeby wydawania decyzji zakazujących dalszej eksploatacji obiektów […] – napisał do Gazety Wyborczej starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.