Robert Lewandowski inwestuje w nową firmę. "To pomoże ludziom z całego świata"

Robert Lewandowski inwestuje w polski start-up Samurai Labs.
Robert Lewandowski inwestuje w polski start-up Samurai Labs. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Robert Lewandowski inwestuje w polski start-up Samurai Labs. Firma zajmuje się wykrywaniem przemocy w sieci za pomocą sztucznej inteligencji.


Występ Roberta Lewandowskiego na mundialu trudno uznać za udany. Napastnik Bayernu Monachium zwracał na siebie uwagę głównie poprzez niezbyt fortunne wypowiedzi na konferencjach prasowych, a jego boiskowe popisy pozostawiały dużo do życzenia. Na piłkarza posypała się wówczas fala krytyki. Część z kąśliwych komentarzy była znacznie przesadzona.

Co robi Samurai Labs?
Teraz Lewandowski poinformował o inwestycji w Samurai Labs, start-up stworzonego przez Michała Wroczyńskiego, lekarza i przedsiębiorcę komercjalizującego projekty związane ze sztuczną inteligencją.

Technologia Samurai ma znaleźć zastosowanie w miejscach, w których internauci są najbardziej narażeni na mowę nienawiści takie jak fora internetowe czy serwisy randkowe. System ma analizować rozmowy i sam rozpoznawać przypadki przemocy.

Następnie będzie blokował i raportował je do moderatorów, którzy będą podejmować ostateczną decyzję co do dalszych losów użytkownika. Technologia ma być sprzedawana w modelu „oprogramowania jako usługi”.

Twórcy Samurai przekonują, że ich sztuczna inteligencja jest o 84 proc. skuteczniejsza od konkurencji (chodzi o skuteczność z jaką wykrywa przypadki przemocy).

– Cieszę się, że to w Polsce powstaje technologia, która pomoże ludziom z całego świata w walce z groźnym zjawiskiem cyberprzemocy – podkreśla Robert Lewandowski.

Nie jest to pierwszy biznes piłkarza. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, niedawno Lewandowski zainwestował w restaurację w Giżycku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.