Robert Lewandowski inwestuje w nową firmę. "To pomoże ludziom z całego świata"

Robert Lewandowski inwestuje w polski start-up Samurai Labs.
Robert Lewandowski inwestuje w polski start-up Samurai Labs. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Robert Lewandowski inwestuje w polski start-up Samurai Labs. Firma zajmuje się wykrywaniem przemocy w sieci za pomocą sztucznej inteligencji.


Występ Roberta Lewandowskiego na mundialu trudno uznać za udany. Napastnik Bayernu Monachium zwracał na siebie uwagę głównie poprzez niezbyt fortunne wypowiedzi na konferencjach prasowych, a jego boiskowe popisy pozostawiały dużo do życzenia. Na piłkarza posypała się wówczas fala krytyki. Część z kąśliwych komentarzy była znacznie przesadzona.

Co robi Samurai Labs?
Teraz Lewandowski poinformował o inwestycji w Samurai Labs, start-up stworzonego przez Michała Wroczyńskiego, lekarza i przedsiębiorcę komercjalizującego projekty związane ze sztuczną inteligencją.

Technologia Samurai ma znaleźć zastosowanie w miejscach, w których internauci są najbardziej narażeni na mowę nienawiści takie jak fora internetowe czy serwisy randkowe. System ma analizować rozmowy i sam rozpoznawać przypadki przemocy.

Następnie będzie blokował i raportował je do moderatorów, którzy będą podejmować ostateczną decyzję co do dalszych losów użytkownika. Technologia ma być sprzedawana w modelu „oprogramowania jako usługi”.

Twórcy Samurai przekonują, że ich sztuczna inteligencja jest o 84 proc. skuteczniejsza od konkurencji (chodzi o skuteczność z jaką wykrywa przypadki przemocy).

– Cieszę się, że to w Polsce powstaje technologia, która pomoże ludziom z całego świata w walce z groźnym zjawiskiem cyberprzemocy – podkreśla Robert Lewandowski.

Nie jest to pierwszy biznes piłkarza. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, niedawno Lewandowski zainwestował w restaurację w Giżycku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.