Fani zachwyceni, ale rewolucji nie ma. Oto wszystko, co wiemy o nowych iPhone'ach

Z nowych telefonów najciekawszy jest model Xr za 749 dolarów
Z nowych telefonów najciekawszy jest model Xr za 749 dolarów Foto: Apple Special Event 2018
Podczas dorocznego Apple Special Event 2018 koncern z Cupertino zdradził to, co wcześniej i tak wyciekło już do sieci. Na rynku pojawią się 3 nowe modele iPhone’ów, zegarek iWatch i tablet. Aha – pogłoski o tym, że będzie taniej, były przesadzone.

Najważniejsze na konferencji były oczywiście nowe iPhone’y. Będą dostępne w wersjach Xr, Xs i Xs Max. Najwięcej uwagi zebrał model Xr, który zyskał już wcześniej miano „taniego”. Będzie kosztował od 749 dolarów (ok. 2787 zł) w górę.

Za te pieniądze dostaniemy telefon z wyświetlaczem Retina o przekątnej 6,1 cala, nowym procesorem A12 Bionic i 3 GB RAM-u. Ten model ma pojedynczy aparat z martycą 12 mPx, ale ponoć umie zrobić efekt niebywale ostatnio modny efekt bokeh – czyli ładny portret z rozmyciem tła. Ma certyfikat wytrzymałości IP67.

Modele Xs i Xs Max mają ekran OLED, o przekątnej odpowiednio 5,8 i 6,5 cala. Dysponują też ciut większym RAM-em od swojego młodszego brata (4 GB). Certyfikat IP68 gwarantuje szczelność, telefony mają ponoć najwytrzymalsze ekrany ze wszystkich do tej pory produkowanych na świecie modeli. Obsługują HDR 10 i Dolby Vision. Ceny tych modeli startują z poziomu 999 i 1099 dolarów, czyli ok. 3716 i 4088 zł.

Najciekawsze jest to, że Apple całkowicie zrezygnował z funkcji odblokowywania telefonu za pomocą odcisku palca, zostawiając tylko Face ID – odblokowywanie za pomocą własnej twarzy. Oczywiście mowa o biometrycznych metodach, tradycyjne zostają bez zmian.


Sprzedawane w Chinach modele będą mogły obsługiwać dwie karty SIM. A do polskich sklepów telefony trafią 28 września.

A na rękę?
Zegarki iWatch zostały wizualnie odświeżone, powiększone (do 40 i 44 mm przekątnej) i wyposażone w zaawansowane funkcje medyczne. Mierzą tętno a gdy wykryją, że użytkownik upadł i się nie podnosi same zadzwonią po pomoc. Ceny wynoszą od 399 do 499 dolarów w zależności od wersji.

Apple pochwaliła się, że nowe smartfony są nie tylko wyjątkowe, ale także zbudowane w całości z materiałów odnawialnych, zaś siedziba firmy nie jest zasilana przez żadne paliwa kopalne.

Jednak najważniejsza wieść jest taka, że wraz z wchodzeniem nowych modeli na rynek, starsze doczekają się obniżek cen. Warto więc chwilę poczekać z zakupem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.