Fani zachwyceni, ale rewolucji nie ma. Oto wszystko, co wiemy o nowych iPhone'ach

Z nowych telefonów najciekawszy jest model Xr za 749 dolarów
Z nowych telefonów najciekawszy jest model Xr za 749 dolarów Foto: Apple Special Event 2018
Podczas dorocznego Apple Special Event 2018 koncern z Cupertino zdradził to, co wcześniej i tak wyciekło już do sieci. Na rynku pojawią się 3 nowe modele iPhone’ów, zegarek iWatch i tablet. Aha – pogłoski o tym, że będzie taniej, były przesadzone.

Najważniejsze na konferencji były oczywiście nowe iPhone’y. Będą dostępne w wersjach Xr, Xs i Xs Max. Najwięcej uwagi zebrał model Xr, który zyskał już wcześniej miano „taniego”. Będzie kosztował od 749 dolarów (ok. 2787 zł) w górę.

Za te pieniądze dostaniemy telefon z wyświetlaczem Retina o przekątnej 6,1 cala, nowym procesorem A12 Bionic i 3 GB RAM-u. Ten model ma pojedynczy aparat z martycą 12 mPx, ale ponoć umie zrobić efekt niebywale ostatnio modny efekt bokeh – czyli ładny portret z rozmyciem tła. Ma certyfikat wytrzymałości IP67.

Modele Xs i Xs Max mają ekran OLED, o przekątnej odpowiednio 5,8 i 6,5 cala. Dysponują też ciut większym RAM-em od swojego młodszego brata (4 GB). Certyfikat IP68 gwarantuje szczelność, telefony mają ponoć najwytrzymalsze ekrany ze wszystkich do tej pory produkowanych na świecie modeli. Obsługują HDR 10 i Dolby Vision. Ceny tych modeli startują z poziomu 999 i 1099 dolarów, czyli ok. 3716 i 4088 zł.

Najciekawsze jest to, że Apple całkowicie zrezygnował z funkcji odblokowywania telefonu za pomocą odcisku palca, zostawiając tylko Face ID – odblokowywanie za pomocą własnej twarzy. Oczywiście mowa o biometrycznych metodach, tradycyjne zostają bez zmian.


Sprzedawane w Chinach modele będą mogły obsługiwać dwie karty SIM. A do polskich sklepów telefony trafią 28 września.

A na rękę?
Zegarki iWatch zostały wizualnie odświeżone, powiększone (do 40 i 44 mm przekątnej) i wyposażone w zaawansowane funkcje medyczne. Mierzą tętno a gdy wykryją, że użytkownik upadł i się nie podnosi same zadzwonią po pomoc. Ceny wynoszą od 399 do 499 dolarów w zależności od wersji.

Apple pochwaliła się, że nowe smartfony są nie tylko wyjątkowe, ale także zbudowane w całości z materiałów odnawialnych, zaś siedziba firmy nie jest zasilana przez żadne paliwa kopalne.

Jednak najważniejsza wieść jest taka, że wraz z wchodzeniem nowych modeli na rynek, starsze doczekają się obniżek cen. Warto więc chwilę poczekać z zakupem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.