To będzie największy strajk w historii Ryanaira. Znamy już dokładną datę

Pracownicy zapowiadają największy strajk w historii Ryanaira.
Pracownicy zapowiadają największy strajk w historii Ryanaira. Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta
Członkowie załóg samolotów linii Ryanair z pięciu krajów Europy rozpoczną kolejny wielki strajk 28 września. To wynik całkowitego braku rezultatów negocjacji z kierownictwem firmy. To znowu niespecjalnie przejęło się zapowiedziami związkowców.

Postulaty związkowców z Ryanaira pozostają bez zmian – chcą lepszych warunków pracy i zawierania z nimi umów na podstawie prawa obowiązującego w kraju, w którym mieszkają.

Tymczasem linie lotnicze zatrudniają ich na podstawie irlandzkich przepisów, dość liberalnych dla pracodawcy.

Co prawda na tę zmianę kierownictwo Ryanaira przystało, ale chce ją wprowadzić dopiero w 2022 roku. Protestujący piloci oraz personel naziemny i pokładowy żądają, by nastąpiło to jak najszybciej a nie w przyszłości.

Co grozi podróżującym?
Do tej pory piloci i pracownicy strajkowali już kilkukrotnie. W okresie wakacyjnym trzeba było z tego powodu odwołać 400 lotów, co wpłynęło na plany 55 tysięcy ludzi. Kolejne strajki odbywają się co kilka tygodni.

Jak na razie szef Ryanaira, Michael O'Leary, bagatelizuje znaczenie protestów. Twierdzi też, że zapowiedziany na 28 września również nie dotknie przedsiębiorstwa w takim stopniu, jak chcieliby tego protestujący. Oni sami twierdzą, że będzie to największy strajk w historii Ryanaira, pisze serwis Fly4Free.pl.

Odpowiadając na żądania płacowe Ryanair postanowił udowodnić, że w „tanich” liniach nie zarabia się źle. Firma opublikowała dane o zarobkach, benefitach i warunkach pracy na pokładzie swoich samolotów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.