Tesco wprowadza innowacyjne awokado. Zupełnie nowy sposób obierania

W brytyjskim Tesco można dostać innowacyjne awokado, które samo wyskakuje ze skórki.
W brytyjskim Tesco można dostać innowacyjne awokado, które samo wyskakuje ze skórki. Foto: Min An / Pexels.com
W sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii można już dostać najnowsze dzieło hodowców: awokado, które samo wyskakuje ze skórki. Obranie go jest równie łatwe, jak banana. Do tej pory wiele osób kaleczyło się podczas zdejmowania skórki z tego popularnego owocu.

Tesco wsłuchało się w głos konsumentów, którzy narzekają na trudności w obieraniu awokado. Ponoć wiele osób kaleczy się przy tym nożem, bo skuteczne zdjęcie skórki z owocu nie jest łatwe, donoszą brytyjskie media.

Odpowiedzią na te bolączki ma być innowacyjne awokado o nazwie EasyAvo, wyhodowane w naturalny sposób w Afryce Południowej. Jego skórka sama odchodzi po przecięciu owocu na pół.

Jak jeść awokado?
Co ciekawe, przedstawiciele Tesco nie wspominają o drugiej metodzie oddzielania miąższu awokado od jego skórki. A jest ona bajecznie prosta i nie sposób się przy niej poranić. Bo trudno skaleczyć się łyżką. Po przekrojeniu awokado wystarczy wybrać nią miąższ.

Brytyjczycy kupili w zeszłym roku w Tesco prawie 60 mln owoców awokado, więc nic dziwnego, że Tesco dba o ich wygodę.

Rosnący popyt na tzw. "masło Boga", powoduje, że awokado staje się towarem cenionym i często kradzionym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej BaranowskiBartłomiej Baranowski

Ponad roku temu polscy widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda proces wydawania gry przez małe niezależne studio. Film dokumentalny „Wszystko z nami w porządku” ukazuje trud tworzenia produkcji „Lichtspeer”. O grach i o filmie porozmawiałem z twórcami gry oraz reżyserem filmu.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.